Стрімкий розвиток та впровадження інформаційно-вимірювальних технологій, комп’ютеризація, автоматизація виробництв та удосконалення баз метрологічного забезпечення забезпечують постійний попит на фахівців в галузі метрології та інформаційно-вимірювальних технологій. Хочеш одержати знання з сучасних інформаційних та інформаційно-вимірювальних технологій, електроніки, оптики, фотоніки, метрології, стандартизації, сертифікації, мікропроцесорної та комп’ютерної техніки, аналогової та цифрової вимірювальної техніки, систем контролю та технічної діагностики? Тоді обирай спеціальність «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Вимірювальна інформація – це кров сучасного комп’ютеризованого світу. Ти будеш вивчати програмування інтелектуальних засобів вимірювання, інформаційні технології в метрології та вимірювальній техніці, інтернет-метрологію, електроніку та мікропроцесори, програмне та апаратне забезпечення вимірювальних засобів та комп’ютерних систем, їх моделювання та проектування, теоретичну, законодавчу та прикладну метрологію. Випускники цієї спеціальності працюють в галузі комп'ютерних систем збору та обробки даних, досліджень, прогнозування, контролю, випробувань об’єктів та процесів в різних сферах промисловості, у відділах і лабораторіях з метрології, стандартизації, сертифікації та контролю якості продукції.
Сертифікати ЗНО
1. Українська мова - 0,25
2. Математика - 0,5
3. Фізика, або Іноземна мова, або Історія України, або Хімія, або Географія, або Біологія - 0,2
Мінімальний конкурсний бал - 125
Освітні програми (спеціалізації)
ІНФОРМАЦІЙНІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ (ПБФ)
На сьогодні не викликає заперечень, що техногенна цивілізація руйнує біосферу планети та загрожує не тільки здоров'ю людей, але й самому існуванню людства, що приведе до екологічної катастрофи.
При цьому головним джерелом достовірної інформації про стан довкілля, а отже, найбільш ефективним інструментом впливу на суспільну свідомість, є інформаційні вимірювальні технології в екологічній безпеці та екологічний моніторинг.
Екологічний моніторинг (environmental monitoring) – неперервний контроль змін параметрів екосистеми, їх співставлення і порівняння із значеннями, які вважаються сприятливими для еволюційного розвитку людства.
Концепція програми спрямована на вирішення проблем контролю параметрів екосистем: робочої зони, рекреаційної зони, житлових зон, і орієнтована на забезпечення реальних перспектив застосування отриманих знань в сучасних умовах.
Студенти використовують операційні системи Microsft Windows 10, Gentoo GNU/Linux, OpenWRT, мови програмування ASM, C/C++, C#, NET, PHP, Python, Bash, HTML, CSS, JScript.
Студенти вивчають інформаційно-вимірювальні технології екологічної безпеки, які базуються на сучасних рішеннях комп'ютерних мереж.
Випускники нашої освітньої програми – фахівці з програмування та розробки комп'ютерних систем збору та аналізу експериментальних даних. Вони працюють з комп'ютерними системами наукових та технічних експериментів, інтернетом речей, випробуваннями та дослідженнями нової техніки та нових технологій, контролем та діагностуванням технічних систем, спостереженням, прогнозуванням та моделюванням технічних, біологічних і природних об'єктів.
Поглиблено вивчається програмування та інформаційні технології – системне та прикладне програмування (С/C++/C#, JavaSE/EE, Linux/shell), бази даних (SQL), клієнт-серверні технології (.NET MVC/Entity), аналіз даних (Python), вебтехнології (HTML/CSS/JS/PHP), комп'ютерні мережі, цифрова обробка сигналів (DSP), технології комп'ютерного моделювання (Matlab, LabVIEW).