×
Наприклад: ПБФ 175, ФЕЛ 171

F.A.Q.

Сертифікати ЗНО / результати НМТ яких років діють у 2023 році?

Вступ у 2023 році проводиться за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 та 2022 років та / або результатів ЗНО 2020, 2021 років. Міксувати результати НМТ різних років не можна – це комплексний іспит, але можна заміняти предмети НМТ відповідними предметами ЗНО, якщо різниця становить не більше 15 балів.

Як дізнатись, чи відрізняються одні й ті ж самі спеціальності на різних факультетах / у різних навчально-наукових інститутах та на яку кафедру краще вступати?

Для цього КПІшники створили спеціальні ресурси у Телеграмі, де ти можеш поспілкуватись зі студентами того чи іншого факультету та поставити їм всі нагальні питання щодо навчання.

Вступник у Telegram
чат: https://t.me/vstup_kpi_chat
канал: https://t.me/vstup_kpi
бот: http://t.me/pk_kpibot

Коли починається і скільки триває прийом документів на денну форму здобуття освіти?

Прийом документів цього року почнеться 19 липня і триватиме до 31 липня для вступників на основі повної загальної середньої освіти та за дипломами молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра. Якщо ти складаєш вступні випробування або творчі конкурси, тобі потрібно зареєструватися для їх складання через електронний кабінет вступника з 3 до 10 липня. Ці строки поширюються як на денну, так і на заочну форми здобуття освіти. Документи подаються виключно електронно через кабінет вступника.

За всіма дедлайнами ти можеж спостерігати на нашому сайті у «таймлайні»

Яка форма одягу на День першокурсника?

Жодної форми одягу – одягайся так, як ти вважаєш за потрібне і як тобі зручно, це твоє свято.

Коли починається поселення у гуртожиток і як я про це дізнаюсь?

Графік поселення змінюється щороку. Про те, в який ти потрапив гуртожиток і коли приїжджати на поселення ти дізнаєшся із повідомлення про зарахування, яке тобі надійде електронною поштою, або можеш ознайомитись із списку на поселення на сайтах факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського чи зателефонувати до відбіркової комісії факультету / навчально-наукового інституту, до якого тебе зараховано на навчання.

Чи оприлюднюється рейтинговий список вступників на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Оприлюднюються списки рекомендованих та списки зарахованих.

Що таке «прохідний бал», який висить на сайті приймальної комісії ?

Це мінімальний бал на кожну зі спеціальності, за якою були зараховані студенти на навчання за державним замовленням у попередні роки, тобто це бал останнього зарахованого бюджетника за рейтинговим списком. Проте підрахунок конкурсного бала попередніх років відбувався за використання інших вагових коефіцієнтів, предметів ЗНО та НМТ інших років, тому це виключно орієнтир.

Чи регламентована кількість людей, які вступають за квотами?

Так, регламентована – у КПІ ім. Ігоря Сікорського ця кількість становить не більше 5% від максимального обсягу державного замовлення для квоти-1 та 10% для квоти-2.

Чи можу я навчатись одночасно на двох денних формах в різних вишах?

Так.

В мене є диплом спеціаліста, чи можу я вступити до магістратури?

Так, але тільки на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, якщо диплом спеціаліста було здобуто за державним замовленням.

Чи існує ще можливість вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст»?

Ні, прийом ведеться лише на освітній рівень магістра.

Які екзамени потрібно складати для вступу до магістратури?

Якщо ти вступаєш до магістратури за державним замовленням, тобі потрібно обовʼязково скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ), який цьогоріч складається з двох частин – іноземної мови за вибором вступника (англійська, німецька, французька або іспанська) та тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК) для перевірки необхідного рівня знань з критичного, аналітичного та логічного мислення. Для складання ЄВІ потрібно зареєструватись з 08 травня до 31 травня (до 18.00) та з 26 червня серпня до 18 липня скласти його.

Якщо ти вступаєш до магістратури за державним замовленням або за кошти фізичних та / або юридичних осіб на спеціальності 051 Економіка, 054 Соціологія, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 081 Право або 281 Публічне управління та адміністрування, тобі потрібно також скласти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) за спеціальністю. Для складання ЄФВВ потрібно також зареєструватись з 08 травня до 31 травня (до 18.00) та з 26 червня до 18 липня скласти його. Вступники на спеціальність 061 Журналістика, які завершили навчання у КПІ ім. Ігоря Сікорського цього року мають право складати фаховий іспит у закладі освіти замість ЄФВВ або будь-яке ЄФВВ за власним вибором.

Для вступу на інші спеціальності за державним замовленням потрібно скласти ЄВІ, фахове вступне випробування та подати до розгляду мотиваційний лист. Для вступу на спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 035 Філологія, 101 Екологія, 113 Прикладна математика, 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки, 123 Комп’ютерна інженерія, 124 Системний аналіз, 125 Кібербезпека та захист інформації, 126 Інформаційні системи та технології, 162 Біотехнології та біоінженерія, 163 Біомедична інженерія, 186 Видавництво та поліграфія, 227 Терапія та реабілітація, 231 Соціальна робота за кошти фізичних та / або юридичних осіб потрібно скласти ЄВІ, фахове вступне випробування та подати до розгляду мотиваційний лист. Для вступу на спеціальності 143 Атомна енергетика, 144 Теплоенергетика за кошти фізичних та / або юридичних осіб потрібно скласти фахове вступне випробування та подати до розгляду мотиваційний лист. Для вступу на всі інші спеціальності, які входять до Додатка 6 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та / або юридичних осіб – подати до розгляду мотиваційний лист. Програми фахових вступних випробувань оприлюднені на сайтах факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Цього року вступники, які планують здобувати ступінь магістра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Що це таке? Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про твою зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони.

Ти вирішив змінити фах після одержання диплома бакалавра? Додаткове вступне випробування цього року складати не потрібно. Але скласти ЄВІ й ЄФВВ (за потреби) або фахове випробування потрібно обов’язково (для вступу за державним замовленням). Зверніть увагу, вступати до магістратури за спеціальністю 081 Право можуть тільки вступники, які отримали диплом бакалавра за тією ж спеціальністю.

Чи можна подати документи для вступу до магістратури електронно?

Так, цього року документи на освітній рівень магістра подаються виключно електронно.

Чи можна подати заяву на заочну форму через електронний вступ?

Так, документи на всі форми здобуття освіти подаються виключно електронно.

Як можна ознайомитись із навчальними планами факультетів? Хочу знати, що я буду вивчати.

Ти можеш переглянути навчальні плани на сайтах факультетів чи навчально-наукових інститутів, обравши відповідну кафедру, або звернутись до кафедр за телефонами, вказаними на сайтах, та подивитись плани особисто. Також радимо ознайомитись з освітніми програмами, за якими ведеться підготовка фахівців. Вони доступні на сайті.

Чи є можливість перевестись з контракту на бюджет під час навчання?

Якщо звільняються бюджетні місця та ти маєш граний середній бал, шанси є, проте такі випадки поодинокі.

Чи можна переводитись після вступу з факультету на факультет?

Це питання вирішується на рівні деканатів факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського, потрібно буде складати академічну різницю, але такі випадки існують.

Що таке «творчий конкурс»?

Це спеціалізовані екзамени для вступників на спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Творчий конкурс складається з конкурсу портфоліо та усної співбесіди. З програмою творчого конкурсу та критеріями оцінювання можна ознайомитись за посиланням.

Якщо я не встиг подати оригінали документів, чи можна отримати гуртожиток для ночівлі?

Так, проси відбіркову комісію того факультету чи інституту, до якого подаєш документи, щоб тобі видали направлення до гуртожитку на ніч. Вартість залежить від гуртожитку.

Чи можна анулювати подачу документів та подати їх в інший виш?

Так, до кінця прийому документів (до 23 липня) у своєму електронному кабінеті ти можеш скасувати подану заяву, проте разом із скасуванням ти втрачаєш право подати ще одну заяву з такою самою пріоритетністю – ще раз використати пріоритет ти не зможеш.

Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського можливість вступити на заочну форму за кошти державного бюджету?

Державне замовлення на заочну форму коригується щороку, проте поступово ця форма навчання стає повністю контрактною.

Чи є технічні предмети на гуманітарних спеціальностях при навчанні в КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Так, але не на всіх. На факультеті лінгвістики вчать математику, фізику та хімію, але 1 семестр, на факультеті соціології та права – вищу математику, у навально-науковому видавничо-поліграфічному інституті на журналістиці не вчать технічні предмети взагалі, окрім спеціалізованих поліграфічних.

Чи має право вступник подавати документи на 2 спеціальності на одному факультеті чи потрібно лише спеціальності на різних факультетах?

Ти маєш право подавати документи на 5 спеціальностей, вони можуть бути присутні на одному факультеті, можуть бути на різних факультетах.

Що робити, якщо в мене немає ідентифікаційного коду?

Якщо в тебе є відповідна відмітка у паспорті, нічого страшного. Якщо ти загубив чи ще не отримав ідентифікаційний код, тобі потрібно звернутись до податкової за місцем реєстрації.

Чи потрібно підтверджувати свою згоду навчатись, якщо мене зарахували?

Подання тобою оригіналів документів та підписання договору про надання освітніх послуг у відповідні терміни і є згодою на зарахування.

Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського військова кафедра і чи можна туди вступити?

Так, у КПІ ім. Ігоря Сікорського є військова кафедра і туди можна вступити, але навчання там платне.

Чи потрібна присутність батьків під час подання оригіналів документів?

Ні, подання документів – твій особистий вибір, присутність батьків не потрібна. Проте їхня прмисутність може знадобиться під час укладання договору про надання освітніх послуг, якщо тобі не має 18 років, оскільки тоді у договорі також зазначаються твої законні представники.

Я загубив сертифікат ЗНО або він у непридатному стані, що робити?

Краще за все звернутись до УЦОЯО (http://testportal.gov.ua/) та замовити дублікат сертифікату – так ти зможеш уникнути зайвих питань та проблем.

Де можна знайти детальну інформацію про спеціальність?

На нашому сайті у розділі «Спеціальності та освітні програми», на сайтах факультетів та навчально-наукових інститутів, а також у відбіркових комісіях, де обов’язково наявна інформація у вигляді плакатів та працюють представники факультетів, які зможуть тебе проконсультувати на місці.

Я забув вдома оригінал одного чи кількох документів / сам документ. Що робити?

Написати розписку, що довезеш оригінал до відбіркової комісії у визначений термін. Якщо не надаєш вчасно оригінал або інший документ, це може стати причиною для вилучення із участі в конкурсі.

Чи потрібно нести приписне свідоцтво / військовий квиток?

Так, цього року це обов’язковий документ. Але існують ситуації, за яких отримати приписне свідоцтво або війсковий квиток можливості немає, в такому разі, вступника буде направлено до війського-мобілізаційного відділу КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вступники, які перебувають у зоні ведення бойових дій або на окупованій території, матимуть змогу подати військовий документ пізніше, також пізніше зможуть подати військовий документ вступники, які перебувають за межами України та стоять на консульському обліку.

Як отримати рекомендацію на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт)?

Рекомендацію на контракт вступники одержують за рейтинговим списком після закінчення зарахування на навчання за кошти державного бюджету. Пріоритетність під час рекомендації на контракт не визначається – вступник рекомендується на всі спеціальності, на які подавав документи, якщо він має право одержати рекомендацію за конкурсним балом.

Якщо одна і та сама спеціальність є на кількох факультетах / навчально-наукових інститутах / кафедрах факультету, як я можу вплинути на те, де я опинюсь в результаті?

Цього року ти одразу обираєш факультет / навчально-науковий інститут, де бажаєш навчатись. Рекомендація буде надаватись відповідній заяві за пріоритетами та балами, а у заяві ти будеш вказувати і спеціальність, і факультет / навчально-науковий інститут. Освітні програма, за якою ти будеш навчатись, остаточно обирається після першого року навчання за результатами навчання та відповідною заявою студента.

Скільки балів я можу отримати до конкурсного бала, якщо я маю сертифікат СДП?

Твій бал у сертифікаті СДП буде оцінено за 10-бальною шкалою, таким чином ти можеш одержати до 10 балів відповідно. Додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 6 до Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Як впливає диплом Малої академії наук та Всеукраїнської олімпіади на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

У зв’язку із воєнним станом проведення IV етапу Всеукраїнської олімпіади будо скасоване, тому призери цьогорічної Всеукраїнської учнівської олімпіади відсутні. Дипломи Малої академії наук цього року додаткових балів для вступу не дають.

На який курс до КПІ ім. Ігоря Сікорського вступають вступники з дипломом молодшого спеціаліста?

Вступники із дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра або фахового молодшого бакалавра вступають на 1 курс і вчаться за інтегрованим планом – тобто, за скороченою програмою.

Шукайте позначку “П” у переліку спеціальностей та освітніх програм.

Якщо я не бажаю навчатись за тією спеціальністю, на яку рекомендований, я можу не подавати оригінали?

Так, але можливість зарахування на бюджет ти тоді втрачаєш, єдиний шанс – навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

В якому стані гуртожитки?

Гуртожитки знаходяться у абсолютно різному стані залежно від конкретного гуртожитку, який може мати блочну або коридорну систему. Багато студентів самі роблять ремонти, намагаються поліпшити умови, але жити точно можна!

Навігація по гуртожиткам в КПІ ім. Ігоря Сікорського

У гуртожитки селять першокурсників із першокурсниками чи зі старшокурсниками?

Поселення відбувається за принципом вільних місць. Людина закінчила, випустилась, звільнила місце – на її місце поселили першокурсника, тому ніколи не можна передбачити.

Хто може складати вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року таке право мають такі категорії вступників:

  • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
  • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій або учасника Революції Гідності;
  • особи, які вступають в межах квоти-2.

Що таке пріоритет?

Пріоритет – показник, виражений числами від 1 до 5, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де 1 є показником найбільшої пріоритетності заяви, тобто на першому місці та спеціальність, на яку ти хочеш вступити найбільше. Пріоритетність визначається під час вступу на навчання на денну та заочну форми здобуття освіти на місця державного замовлення.

Чи можна змінити пріоритет заяви? Ні, пріоритетність заяви змінювати не можна. Тому не поспішай, добре зваж всі варіанти і лише потім подавай документи.

Я подаю документи на факультет / до навчально-наукового інституту чи на спеціальність?

Цього року всі вступники подають документи на спеціальність в межах факультету / навчально-наукового інституту, тобто одна заява на факультет / навчально-науковий інститут на одну спеціальність на визначену форму здоубття освіти (деннц або заочну). Якщо спеціальність повторюється на іншому факультеті / навчально-науковому інституті – це друга заява та друга спроба. Можна подати до 5 заяв для участі у конкурсі на місця, які фінансуються за державним замовленням та 15 заяв за кошти фізичних та юридичних осіб.

В мене є сертифікат СДП. Я зможу додати бали електронно чи мені потрібно приїхати особисто?

Бали сертифікату СДП будуть додаватись електронно через твій особистий кабінет, проте додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 6 до Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Чи враховується медаль під час конкурсного відбору?

Ні, не враховується.

Що таке першочерговість і чи можна нею скористатись цього року?

Ні, першочерговість цього року не розповсюджується на участь у конкурсному відборі та зарахування.

Чи можна подати документи електронно, якщо я маю право вступу за квотами?

Так, можна, але тобі потрібно обов’язково до подання першої заяви надіслати або привезти документи, які підтверджують право на квоту до обраного ЗВО, аби ЗВО завантажив їх для розгляду всіма приймальними комісями закладів, до яких ти подаси заяви та де ти претендуєш на участь у конкусі в межах встановлених квот.

Хто має право на вступ за квотою-1?

  • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, в яких є офіційна відмова Українського центру оцінювання якості освіти у реєстрації для складання Національного мультипредметного тесту або у створенні особливих умов;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та учасниками Революції Гідності.

Чи існує вступ поза конкурсом?

Вступ поза конкурсом відмінений, замість нього впроваджений вступ за квотами, тобто правом вступу на обмежену кількість місць можуть скористатись визначені категорії, серед них відбувається власний конкурс за балами та пріоритетами. Якщо ти брав участь у конкурсі на місця, визначені квотами, але не пройшов, то надалі ти береш участь у загальному конкурсі.

Які мінімальні бали потрібно мати, щоб претендувати на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Мінімальний конкурсний бал для участі у конкурсі до КПІ ім. Ігоря Сікорського за державним замовленням становить 130 балів (100 балів в разі вступу на навчання за кошти фізични та / або юридичних осіб), окрім спеціальностей 081 Право та 281 Публічне управління та адмініструванн – для них мінімальний конкурсний бал становить 140 балів (120 балів в разі вступу на навчання за кошти фізични та / або юридичних осіб).

Чи надається при вступі гуртожиток?

Гуртожитком забезпечуються всі студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського без винятку, які мають таку потребу, порядок поселення коригується дирекцією студмістечка і щороку відрізняється і залежить від кількості вільних місць на момент поселення.

Чи потрібна медична довідка за формою 086-у/о для подання документів?

Ні, цього року медична довідка не потрібна.

Чи потрібно подавати нотаріально завірені копії?

Ні, із собою ти береш оригінали та копії документів, їх на місці завіряють працівники відбіркової комісії інституту чи факультету.