×
Наприклад: ФІОТ, Математика

F.A.Q.

 1. Як подати документи електронно?

Подання документів до ЗВО України для вступу на денну та заочну форми навчання на основі атестату про повну загальну середню освіту та сертифікатів Зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється 2019 року лише електронно. Для подання документів потрібно зареєструватись на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (з 1 липня) та не забути вказати свій номер телефону для зворотнього зв’язку та самостійно розрахувати середній бал додатку до свідоцтва.
Інструкція з реєстрації електронного кабінету від Міністерства освіти і науки України.

Скільки сторін додатку до свідоцтва про повну загальну середню освіту потрібно сканувати?

У інструкції під час подання вказано, що ви маєте відсканувати та завантажити одну сторону з оцінками. Ми рекомендуємо відсканувати обидві сторони, об’єднати в один файл розміром не більше 1 мб та завантажити. Навіщо? По-перше, трапляються випадки, коли на звороті знаходяться оцінки (результати ДПА, деякі загальноосвітні предмети тощо), по-друге, саме на звороті знаходиться підпис директора, що засвідчує автентичність додатку, по-третє, у разі наявності розбіжностей після обрахунку приймальною комісією із тим балом, що було внесено до електронного кабінету, висновок, який ми робимо за відсутності другої сторони — наявність оцінок на ній. Це, в свою чергу, тягне за собою додаткове листування з вами та іншими закладами освіти. Чи відхилять вашу заяву за наявності однієї сторони? Ні, не відхилять. Чи будуть проблеми в інших ЗВО, які не рекомендують завантажувати дві сторони? Ні, не буде, але краще завантажити обидві, ніж не завантажити і залишити оцінки поза увагою. Нагадуємо, що в разі виявлення розбіжностей під час подання оригіналів, подання недостовірних даних є причиною для анулювання рекомендації.

Особисто подають вступники, що вступають на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», вступники, які будуть складати вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві в документі, що посвідчує особу, в документі про повну загальну середню освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання, мають старий атестат або атестат іноземного взірця, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають
в Україні. Пам’ятай – під час подання документів ти маєш завантажити скан-копію додатка до атестату для перевірки середнього бала приймальною комісією ЗВО (формати .jpg, .bmp, .png, не більше 1 мб) та фотокартку (формати .jpg, .bmp, .png, не більше 1 мб).

 1. Що потрібно мати з собою для подання оригіналів документів:

 • паспорт або свідоцтво про народження для тих, у кого немає паспорту, копії всіх сторінок з відмітками – перша, друга сторінки, сторінка реєстрації (оригінал та копії), для ID картки — витяг із державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
 • атестат та додаток до атестату (оригінали);
 • сертифікат ЗНО (оригінал) та інформаційну картку (роздруковується з особистої сторінки вступника за адресою testportal.gov.ua);
 • для хлопців — приписне свідоцтво або військовий квиток (оригінал на копію);
 • ідентифікаційний код (копію);
 • чотири кольорові фотографії;
 • 2 конверти із зворотною адресою з марками по Україні.
 1. Чи потрібно подавати нотаріально завірені копії?

Ні, із собою ти береш оригінали та копії документів, їх на місці завіряють працівники відбіркової комісії інституту чи факультету.

 1. Чи потрібна медична довідка за формою 086-у/о для подання документів?

Ні, цього року медична довідка не потрібна.

 1. Навіщо потрібні конверти? Якими вони мають бути?

Конверти потрібні для розсилки повідомлень про вступ, з якими майбутній студент приїжджає на поселення у гуртожиток або на посвяту в студенти, а також для повернення документів тим вступникам, які не вступили до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Підходить будь-який конверт із наліпленою маркою для листів по Україні.

 1. Чи надається при вступі гуртожиток?

Гуртожитком забезпечуються всі студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського без винятку, які мають таку потребу, порядок поселення коригується дирекцією студмістечка і щороку відрізняється і залежить від кількості вільних місць на момент поселення.

 1. Скільки предметів із сертифікатів ЗНО потрібно для вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Три предмети, окрім спеціальностей, на які розповсюджується правило про участь у творчому конкурсі, серед таких –  023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» у ВПІ.

 1. Які мінімальні бали потрібно мати, щоб претендувати на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Із основних предметів – 125 та 100 відповідно (один мінімум 100, якщо другий мінімум – 125) або вище і за неосновного – не нижче 100 балів. Наприклад, ти вступаєш на спеціальність, де основними предметами є фізика або іноземна мова та математика, тобі потрібно набрати мінімум 125 з фізики або іноземної мови та мінімум 100 з математики або навпаки та мінімум 100 з української мови та літератури – неосновний предмет у сертифікаті.

 1. Чи існує вступ поза конкурсом?

Вступ поза конкурсом відмінений, замість нього впроваджений вступ за квотами, тобто правом вступу на обмежену кількість місць можуть скористатись визначені категорії, серед них відбувається власний конкурс за балами та пріоритетами. Якщо ти брав участь у конкурсі на місця, визначені квотами, але не пройшов, то надалі ти береш участь у загальному конкурсі.

 1. Хто має право на вступ за квотами?

 • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.
 1. Чи можна подати документи електронно, якщо я маю право вступу за квотами?

Так, можна, але тобі потрібно обов’язково до закінчення прийому документів привезти документи, які підтверджують право на квоту до всіх ЗВО, куди ти подав заяви.

 1. Що таке першочерговість і чи можна нею скористатись цього року?

Ні, першочерговість цього року не розповсюджується на участь у конкурсному відборі та зарахування.

 1. Чи враховується медаль під час конкурсного відбору?

Ні, не враховується.

 1. В мене є сертифікат ФДП. Я зможу додати бали електронно чи мені потрібно приїхати особисто?

Бали сертифікату ФДП будуть додаватись електронно через твій особистий кабінет, проте додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 2 до Умов прийому до закладів вищої освіти України в 2019 році, окрім спеціальності 163 «Біомедична інженерія».

 1. Я подаю документи на факультет/до інституту чи на спеціальність?

Цього року всі вступники подають документи на спеціальність в межах факультету/інституту, тобто одна заява на факультет/інститут на одну спеціальність. Якщо спеціальність повторюється на іншому факультеті/інституті – це друга заява та друга спроба. Можна подати до 7 заяв на 4 спеціальності для участі у конкурсі на місця, які фінансуються за рахунок державного замовлення.

 1. Що таке пріоритет?

Пріоритет — показник, виражений числами від 1 до 7, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де 1 є показником найбільшої пріоритетності заяви, тобто на першому місці та спеціальність, на яку ти хочеш вступити найбільше. Пріоритетність визначається під час вступу на навчання на денну та заочну форми навчання на місця державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти.

 1. Чи можна змінити пріоритет заяви?

Ні, пріоритетність заяви змінювати не можна. Тому не поспішай, добре зваж всі варіанти і лише потім подавай документи.

 1. Хто може складати вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року таке право мають такі категорії вступників:

 • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
 • звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 1 грудня 2018 року;
 • особи, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • особи, які вступають на основі диплому «молодшого спеціаліста».
 1. У гуртожитки селять першокурсників із першокурсниками чи зі старшокурсниками?

Поселення відбувається за принципом вільних місць. Людина закінчила, випустилась, звільнила місце – на її місце поселили першокурсника, тому ніколи не можна передбачити.

 1. В якому стані гуртожитки?

Гуртожитки знаходяться у абсолютно різному стані залежно від конкретного гуртожитку, який може мати блочну або коридорну систему. Багато студентів самі роблять ремонти, намагаються поліпшити умови, але жити точно можна!

 1. Якщо я не бажаю навчатись за тією спеціальністю, на яку рекомендований, я можу не подавати оригінали?

Так, але можливість зарахування на бюджет ти тоді втрачаєш, єдиний шанс – навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

 1. На який курс до КПІ ім. Ігоря Сікорського вступають абітурієнти з дипломом «молодшого спеціаліста»?

Вступники із дипломом «молодшого спеціаліста» вступають на 1 курс і вчаться за інтегрованим планом – тобто, за скороченою програмою.

 1. Як впливає диплом Малої академії наук та Всеукраїнської олімпіади на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського ?

Якщо у тебе є диплом ІІІ етапу МАН або IV етапу Всеукраїнської олімпіади, то ти можеш одержати 10 балів відповідно, які сумуються із твоїм конкурсним балом. Бали додаються автоматично.

 1. Чи сумуються додаткові бали Малої академії наук та переможця Всеукраїнської олімпіади?

Ні, не сумуються.

 1. Чи сумуються додаткові бали Малої академії наук, переможця Всеукраїнської олімпіади та сертифікату ФДП?

Ти маєш обрати бали МАН чи ВУО, бали ФДП можуть додаватись до суми, але сума не має перевищувати 200 балів.

 1. Скільки балів я можу отримати до конкурсного бала, якщо я маю сертифікат ФДП?

Твій бал у сертифікаті ФДП буде автоматично помножений на коефіцієнт 0,05, таким чином ти можеш одержати до 10 балів відповідно (100% = 200 балам, 5% — 10 балів відповідно). Додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 2 до Умов прийому до закладів вищої освіти України в 2019 році, окрім спеціальності 163 «Біомедична інженерія».

 1. Якщо одна і та сама спеціальність є на кількох факультетах / інститутах /кафедрах факультету, як я можу вплинути на те, де я опинюсь в результаті?

Цього року ти одразу обираєш факультет/інститут, де бажаєш навчатись. Рекомендація буде надаватись відповідній заяві за пріоритетами та балами, а у заяві ти будеш вказувати і спеціальність, і факультет/інститут.

 1. Як отримати рекомендацію на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт)?

Рекомендацію на контракт вступники одержують за рейтинговим списком після закінчення зарахування на навчання за кошти державного бюджету. Пріоритетність під час рекомендації на контракт не визначається – вступник рекомендується на всі спеціальності, на які подавав документи, якщо він має право одержати рекомендацію за конкурсним балом.

 1. Чи потрібно нести приписне свідоцтво/військовий квиток?

Так, цього року це обов’язковий документ.

 1. Я забув вдома оригінал одного чи кількох документів / сам документ. Що робити?

Написати розписку, що довезеш оригінал до відбіркової комісії у визначений термін. Якщо не надаєш вчасно оригінал або інший документ, це може стати причиною для вилучення із участі в конкурсі.

 1. Де можна знайти детальну інформацію про спеціальність?

На нашому сайті http://pk.kpi.ua у відповідному розділі, на сайтах факультетів та інститутів, а також у відбіркових комісіях, де обов’язково наявна інформація у вигляді плакатів та працюють представники факультетів, які зможуть тебе проконсультувати на місці.

 1. Я загубив сертифікат ЗНО або він у непридатному стані, що робити?

Краще за все звернутись до УЦОЯО (http://testportal.gov.ua/) та замовити дублікат сертифікату – так ти зможеш уникнути зайвих питань та проблем.

 1. Чи потрібна присутність батьків під час подання оригіналів документів?

Ні, подання документів – твій особистий вибір, присутність батьків не потрібна.

 1. Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського військова кафедра і чи можна туди вступити?

Так, у КПІ є військова кафедра і туди можна вступити, але навчання там платне.

 1. Як виводиться сума балів для рейтингового списку – конкурсний бал?

Три сертифікати ЗНО помножуються на вагові коефіцієнти – для більшості технічних спеціальностей українська мова та література й фізика або іноземна мова мають коефіцієнт 0,2, математика — 0,5 (тобто свої бали за 200-бальною шкалою ти маєш помножити на 0,2 та 0,5 відповідно). Для IT-спеціальностей (121, 122, 123, 125, 126) фізика або іноземна мова мають коефіцієнт 0,25. Також додається середній бал атестата — помножується на ваговий коефіцієнт 0,05 (середній бал за 200-бальною шкалою ти маєш помножити на 0,05, розрахувати його потрібно спочатку за 12-бальною шкалою). Для спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» виводиться середнє арифметичне результатів творчих конкурсів та помножується на 0,4, непрофільні предмети помножуються відповідно Українська мова та література на 02, а Історія України – на 0,35, середній бал атестату помножується на 0,05. Для спеціальності «Журналістика» профільні українська мова та література помножується на 0,5, історія України — на 0,25, а іноземна мова або математика — на 0,2, середній бал атестату помножується на 0,05 відповідно. Для групи економічних спеціальностей (051, 073, 075) українська мова та література помножується на 0,2, математика — на 0,4, географія або іноземна мова — на 0,35. Група гуманітарно-соціологічних та правничих спеціальностей (054, 081, 231, 281) має такі коефіцієнти — українська мова та література — 0,35, історія України — 0,4, математика або іноземна мова — 0,2. Для вступу на спеціальність «Екологія» українська мова та література, а біологія та географія або хімія — на 0,35. Для «Біотехнологій та біоінженерії» українська мова та література помножується на 0,2, а біологія й математика або хімія — на 0,35 відповідно. Для спеціальності «Хімічні технології та інженерія» українська мова та література помножується на 02, математика та хімія або біологія — на 0,35. Для спеціальності «Біомедична інженерія» українська мова та література помножується на 0,2, а біологія та математика або іноземна мова — на 0,35, а для спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» українська мова та література помножується на 0,2, а біологія та фізика або іноземна мова — на 0,35. Для спеціальностей «Фізик та астрономія», «Прикладна фізика» українська мова та література — 0,2, фізика — 0,35, математика або іноземна мова — 0,35. Для спеціальності «Гірництво» — українська мова та література — 0,2, математика — 0,5, фізика або географія — 0,2. Для спеціальності «Видавництво та поліграфія» — українська мова та література — 0,2, математика — 0,4, фізика або хімія або іноземна мова — 0,2. Максимальна сума конкурсного бала після помноження на коефіцієнти становить 190 балів (3 предмети з сертифікату ЗНО + середній бал атестату). Додатково плюсується МАН, Всеукраїнська олімпіада, додаткові бали ФДП, якщо щось із цього в тебе є. Додати можна тільки один із видів додаткових балів. Коефіцієнт для таких балів – 0,05 або максимум 10 балів. Максимальний конкурсний бал становить 200. До сертифікатів ЗНО з конкурсних предметів додаються бали за Всеукраїнські олімпіади закладів вищої освіти. У КПІ ім. Ігоря Сікорського було проведено олімпіади з хімії, фізики, математики та біології.

 1. Чи потрібно підтверджувати свою згоду навчатись, якщо мене зарахували?

Подання тобою оригіналів документів у відповідні терміни і є згодою на зарахування.

 1. Можна не подавати оригінали, якщо я буду вчитись на контракті?

Можна, але для цього потрібно аргументувати, де саме твої оригінали. Якщо ти вчишся в іншому виші на бюджеті, то потрібно взяти довідку з відділу кадрів того вишу про те, що твої документи зберігаються в них, а також завірити з них копії твоїх документів.

 1. Що робити, якщо в мене немає ідентифікаційного коду?

Якщо в тебе є відповідна відмітка у паспорті, нічого страшного. Якщо ти загубив чи ще не отримав ідентифікаційний код, тобі потрібно звернутись до податкової за місцем реєстрації.

 1. Чи має право вступник подавати документи на 2 спеціальності на одному факультеті чи потрібно лише спеціальності на різних факультетах?

Ти маєш право подавати документи на 4 спеціальності, вони можуть бути присутні на одному факультеті, можуть бути на різних факультетах.

 1. Чи є технічні предмети на гуманітарних спеціальностях при навчанні в КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Так, але не на всіх. На факультеті лінгвістики вчать математику, фізику та хімію, але 1 семестр, на факультеті соціології та права – вищу математику, у Видавничо-поліграфічному інституті на журналістиці не вчать технічні предмети взагалі, окрім спеціалізованих поліграфічних.

 1. Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського можливість вступити на заочну форму навчання за кошти державного бюджету?

Державне замовлення на заочну форму навчання коригується щороку, проте поступово ця форма навчання стає повністю контрактною.

 1. Чи можна анулювати подачу документів та подати їх в інший виш?

Так, до кінця прийому документів (до 22 липня) у своєму електронному кабінеті ти можеш скасувати подану заяву, проте разом із скасуванням ти втрачаєш право подати ще одну заяву з такою самою пріоритетністю – ще раз використати пріоритет ти не зможеш.

 1. Якщо я не встиг подати оригінали документів, чи можна отримати гуртожиток для ночівлі?

Так, проси відбіркову комісію того факультету чи інституту, до якого подаєш документи, щоб тобі видали направлення до гуртожитку на ніч. Вартість залежить від гуртожитку.

 1. Що таке «творчий конкурс»?

Це спеціалізовані екзамени для вступників на спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (2 екзамени – натура – малюється жива голова із плечима з натурника, натюрморт – 6 предметів) у ВПІ.

 1. Чи можна переводитись після вступу з факультету на факультет?

Це питання вирішується на рівні деканатів факультетів та інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського, потрібно буде складати академічну різницю, але такі випадки існують.

 1. Чи є можливість перевестись з контракту на бюджет?

Якщо звільняються бюджетні місця та ти маєш граний середній бал, шанси є, проте такі випадки поодинокі.

 1. Як можна ознайомитись із навчальними планами факультетів? Хочу знати, що я буду вивчати.

Ти можеш переглянути навчальні плани на сайтах факультетів чи інститутів, обравши відповідну кафедру, або звернутись до кафедр за телефонами, вказаними на сайтах, та подивитись плани особисто.

 1. Чи можна подати документи на заочну форму навчання через електронний вступ?

Так.

 1. Чи можна подати документи для вступу на 5 курс електронно?

Ні, документи для вступу освітній рівень «магістр» подати можна тільки особисто.

 1. Які екзамени потрібно складати на 5 курс?

Якщо ти не змінюєш фах, то ти складаєш вступне фахове випробування (програми таких випробувань оприлюднені на сайтах відповідних факультетів та кафедр) та іноземну мову. Якщо ти змінюєш фах (наприклад, вступаєш з прикладної механіки на філологію), тоді потрібно скласти додаткове фахове випробування (програми так само розміщена на сайтах відповідних факультетів та кафедр). Для вступу на окремі спеціальності потрібно скласти екзамени у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо ти вступаєш до магістратури на навчання за спеціальностями 051 Економіка, 054 Соціологія, 061 Журналістика, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки, 123 Комп’ютерна інженерія, 124 Системний аналіз, 125 Кібербезпека, 126 Інформаційні системи та технології, 281 Публічне управління та адміністрування, тобі потрібно буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі ЗНО, а для цього — зареєструватись для проходження ЗНО з 13 травня до 3 червня (до 18.00) та 2 липня скласти англійську, німецьку або французьку мову. Термін подання заяв — з 10 липня до 23 липня, а терміни складання вступного фахового випробування — з 24 до 26 липня. Проте, якщо ці спеціальності — новий для тебе фах (диплом бакалавра ти одержав за іншою спеціальністю), ти маєш скласти додаткове фахове випробування до 31 травня. Єдиний вступний іспит з іноземної мови або просто ЗНО з іноземної мови для вступу до магістратури буде проводитись за тією ж програмою, що і для вступу на перший курс на базі повної загальної середньої освіти, окрім частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух». Вступники в магістратуру складатимуть лише частини «Читання» та «Використання мови». Результати минулорічного ЗНО не зараховуються — якщо ти складав минулого року, потрібно обов’язково перескласти.

 1. Чи існує ще можливість вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст»?

Ні, прийом на 5 курс ведеться лише на освітній рівень магістра.

 1. З чого складається конкурсний бал на 5 курс?

Конкурсний бал складається з середнього бала диплома бакалавра за 5-бальною шкалою, результату вступного фахового випробування, помноженого на 2 (за 5-бальною шкалою, максимальний бал після помноження – 10), результату вступного екзамену з іноземної мови (за 5-бальною шкалою) та творчих досягнень (максимум 3 бали). Найвищий конкурсний бал може становити 23 бали (5 + 10 + 5 + 3). Для вступників, як складали випробування у форматі ЗНО, використовується 200-бальна шкала для всіх конкурсних предметів (200+200) та 20 балів для розрахунку середнього бала диплому та творчих досягнень (10 + 10).

 1. В мене є диплом спеціаліста, чи можу я вступити до магістратури?

Так, але тільки на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

 1. Чи можу я навчатись одночасно на двох денних формах навчання в різних вишах?

Так.

 1. Чи регламентована кількість людей, які вступають за квотами?

Так, регламентована – у КПІ ім. Ігоря Сікорського ця кількість становить не більше 5% від максимального обсягу державного замовлення.

 1. Що таке «прохідний бал», який висить на сайті КПІ ім. Ігоря Сікорського ?

Це мінімальний бал на кожну зі спеціальності, за якою були зараховані студенти на навчання за державним замовленням минулого року, тобто це бал останнього зарахованого бюджетника за рейтинговим списком. Проте підрахунок конкурсного бала минулого року відбувався за використання інших вагових коефіцієнтів.

 1. Чи оприлюднюється рейтинговий список вступників на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Оприлюднюються списки рекомендованих й зарахованих.

 1. Коли починається поселення у гуртожиток і як я про це дізнаюсь?

Графік поселення змінюється щороку, орієнтовні дати – з 25-27 серпня по середину вересня. Про те, в який ти потрапив гуртожиток і коли приїжджати на поселення ти дізнаєшся із повідомлення про зарахування, яке тобі надійде поштою, або можеш ознайомитись із список на поселення на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського чи зателефонувати до відбіркової комісії факультету/інституту, до якого тебе зараховано на навчання.

 1. Яка форма одягу на День першокурсника?

Жодної форми одягу – одягайся так, як ти вважаєш за потрібне і як тобі зручно, це твоє свято.

 1. Коли починається і скільки триває прийом документів на денну форму навчання?

Прийом документів цього року почнеться 10 липня і триватиме до 22 липня для вступників на основі загальної середньої освіти. Якщо ти складаєш вступні випробування або творчі конкурси, тобі потрібно подати документи не пізніше 18.00 16 липня. Це правило розповсюджується як на денну, так і на заочну форми навчання. Для вступників на базі диплому молодшого спеціаліста прийом документів триватиме так само з 10 липня по 22 липня, документи потрібно подати особисто.

 1. Як дізнатись, чи відрізняються одні й ті ж самі спеціальності на різних факультетах/у різних інститутах та на яку кафедру краще вступати?

Для цього КПІшники створили спеціальний ресурс, де ти можеш поспілкуватись зі студентами того чи іншого факультету та поставити їм всі нагальні питання щодо навчання — База супергероїв КПІ .

 1. Як саме додаються бали за олімпіади КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року у КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулись олімпіади з математики, фізики, хімії та біології. Якщо ти посів призове місце, то маєш право на додаткові бали — до 20 до відповідного сертифікату ЗНО. Тобто твої бали з олімпіади з математики будуть додаватись саме до результату ЗНО з математики, а не до конкурсного бала. Якщо ти переміг одразу у двох олімпіадах, буде додана одна. Додаватись можуть як бали за Всеукраїнську олімпіаду закладу вищої освіти, так і бали ФДП, МАН, ВУО паралельно, але конкурсний бал не може перевищувати 200.

 1. Сертифікати ЗНО яких років діють у 2019 році?

У 2019 році для вступу діють сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім результатів з іноземної мови, вони враховуються виключно за 2018 та 2019 роки.