×
Наприклад: ПБФ 152, ФЕЛ 171

F.A.Q.

Сертифікати ЗНО яких років діють у 2022 році?

Вступ у 2022 році проводиться за результатами НМТ. У 2022 році для вступу діють також сертифікати ЗНО 2019, 2020 та 2021 років.

Як саме додаються бали за олімпіади КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року у КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить три олімпіади – з математики, фізики та хімії. Переможцям другого туру такої олімпіади додаються бали до результату у сертифікаті ЗНО з визначеного конкурсного предмета. Тобі подтрібно встановити відповідну галочку у кабінеті, а Приймальна комісія під час обробки заяви перевірить тебе за списками переможців та додасть бали.

Як дізнатись, чи відрізняються одні й ті ж самі спеціальності на різних факультетах/у різних інститутах та на яку кафедру краще вступати?

Для цього КПІшники створили спеціальний ресурс, де ти можеш поспілкуватись зі студентами того чи іншого факультету та поставити їм всі нагальні питання щодо навчання.

Вступник у Telegram
чат: https://t.me/vstup_kpi_chat
канал: https://t.me/vstup_kpi
бот: http://t.me/pk_kpibot

Коли починається і скільки триває прийом документів на денну форму навчання?

Прийом документів цього року почнеться 14 липня і триватиме до 23 липня для вступників на основі загальної середньої освіти. Якщо ти складаєш вступні випробування або творчі конкурси, тобі потрібно подати документи не пізніше 18.00 16 липня. Це правило розповсюджується як на денну, так і на заочну форми здобуття освіти. Для вступників на базі диплому молодшого спеціаліста прийом документів триватиме так само з 14 липня по 23 липня, документи подаються електронно.

Яка форма одягу на День першокурсника?

Жодної форми одягу – одягайся так, як ти вважаєш за потрібне і як тобі зручно, це твоє свято.

Коли починається поселення у гуртожиток і як я про це дізнаюсь?

Графік поселення змінюється щороку, орієнтовні дати – з 15-27 вересня по середину жовтня. Про те, в який ти потрапив гуртожиток і коли приїжджати на поселення ти дізнаєшся із повідомлення про зарахування, яке тобі надійде поштою, або можеш ознайомитись із список на поселення на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського чи зателефонувати до відбіркової комісії факультету/інституту, до якого тебе зараховано на навчання.

Чи оприлюднюється рейтинговий список вступників на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Оприлюднюються списки рекомендованих й зарахованих.

Що таке «прохідний бал», який висить на сайті КПІ ім. Ігоря Сікорського ?

Це мінімальний бал на кожну зі спеціальності, за якою були зараховані студенти на навчання за державним замовленням минулого року, тобто це бал останнього зарахованого бюджетника за рейтинговим списком. Проте підрахунок конкурсного бала минулого року відбувався за використання інших вагових коефіцієнтів.

Чи регламентована кількість людей, які вступають за квотами?

Так, регламентована – у КПІ ім. Ігоря Сікорського ця кількість становить не більше 5% від максимального обсягу державного замовлення для квоти-1 тк 10% для квоти-2.

Чи можу я навчатись одночасно на двох денних формах навчання в різних вишах?

Так.

В мене є диплом спеціаліста, чи можу я вступити до магістратури?

Так, але тільки на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, якщо диплом спеціаліста було здобуто за державним замовленням.

Чи існує ще можливість вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст»?

Ні, прийом ведеться лише на освітній рівень магістра.

Які екзамени потрібно складати для вступу до магістратури?

Якщо ти вступаєш до магістратури за державним замовлення або за кошти фізичних та/або юридичних осіб на спеціальності 051 Економіка, 054 Соціологія, 061 Журналістика, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг або 281 Публічне управління та адміністрування, тобі потрібно буде складати магістерський тест навчальної компетенції (МТНК) для перевірки необхідного рівня знань з критичного, аналітичного та логічного мислення та фахове вступне випробування у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Для вступу на спеціальність 081 Право потрібно буде скласти магістерський комплексний тест (МКТ) з іноземної мови та права. Для складання у МНТК та МКТ потрібно зареєструватись з 27 червня до 18 липня (до 18.00) та з 10 серпня до 17 серпня скласти їх. Фахові вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського будуть проводитись з 05 до 18 вересня.

Для вступу на спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 035 Філологія, 113 Прикладна математика, 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки, 123 Комп’ютерна інженерія, 124 Системний аналіз, 125 Кібербезпека, 126 Інформаційні системи та технології, 143 Атомна енергетика, 162 Біотехнології та біоінженерія, 227 Фізична терапія, ерготерапія за державним замовленням та за кошти фізичних та/або юридичних осіб потрібно скласти фахове вступне випробування. Для вступу на всі інші спеціальності за державним замовленням потрібно скласти фахове вступне випробування, а за кошти фізичних та/або юридичних осіб – подати до розгляду мотиваційний лист. Програми фахових вступних випробувань оприлюднені на сайтах факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Цього року вступники, які планують здобувати ступінь магістра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Що це таке? Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про твою зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони.

Ти вирішив змінити фах після одержання диплому бакалавра? Додаткове вступне випробування цього року складати не потрібно. Але скласти вступне фахове випробування потрібно обов’язково. Зверніть увагу, вступати до магістратури за спеціальністю 081 Право можуть тільки вступники, які отримали диплом бакалавра за тією ж спеціальністю.

Документи для вступу до магістратури подаються виключно електронно. За державним замовленням можна подати до 5 заяв (для вступників спеціальності 081 Право – з зазначенням пріоритетності заяв від 1 до 5, для всіх інших вступників – без зазначення пріоритетності), кількість заяв за кошти фізичних та/або юридичних осіб – максимум 20. Для того, щоб подати документи, потрібно з 01 серпня зареєструвати електронний кабінет. Подати заяви можна буде з 16 серпня до 15 вересня включно. Фахові вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського будуть проводитись з 05 до 18 вересня. Розклад роботи атестаційної комісії та графік проведення вступних випробувань можна знайти на сайті обраного тобою факультету чи інституту. Для вступу на спеціальність 081 Право замість результатів МКТ можна врахувати результати Єдиного фахового вступного випробувапння (ЄФВВ) та Єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2019-2021 років.

Чи можна подати документи для вступу до магістратури електронно?

Так, цього року документи на освітній рівень магістра подаються виключно електронно.

Чи можна подати заяву на заочну форму навчання через електронний вступ?

Так.

Як можна ознайомитись із навчальними планами факультетів? Хочу знати, що я буду вивчати.

Ти можеш переглянути навчальні плани на сайтах факультетів чи інститутів, обравши відповідну кафедру, або звернутись до кафедр за телефонами, вказаними на сайтах, та подивитись плани особисто.

Чи є можливість перевестись з контракту на бюджет?

Якщо звільняються бюджетні місця та ти маєш граний середній бал, шанси є, проте такі випадки поодинокі.

Чи можна переводитись після вступу з факультету на факультет?

Це питання вирішується на рівні деканатів факультетів та інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського, потрібно буде складати академічну різницю, але такі випадки існують.

Що таке «творчий конкурс»?

Це спеціалізовані екзамени для вступників на спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (рисунок – гіпсова голова) у ВПІ.

Якщо я не встиг подати оригінали документів, чи можна отримати гуртожиток для ночівлі?

Так, проси відбіркову комісію того факультету чи інституту, до якого подаєш документи, щоб тобі видали направлення до гуртожитку на ніч. Вартість залежить від гуртожитку.

Чи можна анулювати подачу документів та подати їх в інший виш?

Так, до кінця прийому документів (до 23 липня) у своєму електронному кабінеті ти можеш скасувати подану заяву, проте разом із скасуванням ти втрачаєш право подати ще одну заяву з такою самою пріоритетністю – ще раз використати пріоритет ти не зможеш.

Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського можливість вступити на заочну форму навчання за кошти державного бюджету?

Державне замовлення на заочну форму навчання коригується щороку, проте поступово ця форма навчання стає повністю контрактною.

Чи є технічні предмети на гуманітарних спеціальностях при навчанні в КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Так, але не на всіх. На факультеті лінгвістики вчать математику, фізику та хімію, але 1 семестр, на факультеті соціології та права – вищу математику, у Видавничо-поліграфічному інституті на журналістиці не вчать технічні предмети взагалі, окрім спеціалізованих поліграфічних.

Чи має право вступник подавати документи на 2 спеціальності на одному факультеті чи потрібно лише спеціальності на різних факультетах?

Ти маєш право подавати документи на 5 спеціальностей, вони можуть бути присутні на одному факультеті, можуть бути на різних факультетах.

Що робити, якщо в мене немає ідентифікаційного коду?

Якщо в тебе є відповідна відмітка у паспорті, нічого страшного. Якщо ти загубив чи ще не отримав ідентифікаційний код, тобі потрібно звернутись до податкової за місцем реєстрації.

Можна не подавати оригінали, якщо я буду вчитись на контракті?

Можна, але для цього потрібно аргументувати, де саме твої оригінали. Якщо ти вчишся в іншому виші на бюджеті, то потрібно взяти довідку з відділу кадрів того вишу про те, що твої документи зберігаються в них, а також завірити з них копії твоїх документів.

Чи потрібно підтверджувати свою згоду навчатись, якщо мене зарахували?

Подання тобою оригіналів документів у відповідні терміни і є згодою на зарахування.

Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського військова кафедра і чи можна туди вступити?

Так, у КПІ є військова кафедра і туди можна вступити, але навчання там платне.

Чи потрібна присутність батьків під час подання оригіналів документів?

Ні, подання документів – твій особистий вибір, присутність батьків не потрібна. Проте їхня прмисутність може знадобиться під час укладання договору на одержавння освітніх послуг.

Я загубив сертифікат ЗНО або він у непридатному стані, що робити?

Краще за все звернутись до УЦОЯО (http://testportal.gov.ua/) та замовити дублікат сертифікату – так ти зможеш уникнути зайвих питань та проблем.

Де можна знайти детальну інформацію про спеціальність?

На нашому сайті у розділі «Спеціальності та освітні програми», на сайтах факультетів та інститутів, а також у відбіркових комісіях, де обов’язково наявна інформація у вигляді плакатів та працюють представники факультетів, які зможуть тебе проконсультувати на місці.

Я забув вдома оригінал одного чи кількох документів / сам документ. Що робити?

Написати розписку, що довезеш оригінал до відбіркової комісії у визначений термін. Якщо не надаєш вчасно оригінал або інший документ, це може стати причиною для вилучення із участі в конкурсі.

Чи потрібно нести приписне свідоцтво/військовий квиток?

Так, цього року це обов’язковий документ. Але існують ситуації, за яких отримати приписне свідоцтво або війсковий квиток можливості немає, в такому разі, вступника буде направлено до війського-мобілізаційного відділу КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Як отримати рекомендацію на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт)?

Рекомендацію на контракт вступники одержують за рейтинговим списком після закінчення зарахування на навчання за кошти державного бюджету. Пріоритетність під час рекомендації на контракт не визначається – вступник рекомендується на всі спеціальності, на які подавав документи, якщо він має право одержати рекомендацію за конкурсним балом.

Якщо одна і та сама спеціальність є на кількох факультетах / інститутах /кафедрах факультету, як я можу вплинути на те, де я опинюсь в результаті?

Цього року ти одразу обираєш факультет/інститут, де бажаєш навчатись. Рекомендація буде надаватись відповідній заяві за пріоритетами та балами, а у заяві ти будеш вказувати і спеціальність, і факультет/інститут.

Скільки балів я можу отримати до конкурсного бала, якщо я маю сертифікат СДП?

Твій бал у сертифікаті СДП буде оцінено за 10-бальною шкалою, таким чином ти можеш одержати до 10 балів відповідно. Додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 2 до Умов прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Як впливає диплом Малої академії наук та Всеукраїнської олімпіади на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

У зв’язку із пандемією коронавірусної хвороби проведення IV етапу Всеукраїнської олімпіади будо скасоване, тому призери цьогорічної Всеукраїнської учнівської олімпіади відсутні.  Дипломи Малої академії наук цього року додаткових балів для вступу не дають. Бали додаються автоматично.

На який курс до КПІ ім. Ігоря Сікорського вступають вступники з дипломом молодшого спеціаліста?

Вступники із дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра або фахового молодшого бакалавра вступають на 1 курс і вчаться за інтегрованим планом – тобто, за скороченою програмою.

Шукайте позначку “П” у переліку спеціальностей та освітніх програм.

Якщо я не бажаю навчатись за тією спеціальністю, на яку рекомендований, я можу не подавати оригінали?

Так, але можливість зарахування на бюджет ти тоді втрачаєш, єдиний шанс – навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

В якому стані гуртожитки?

Гуртожитки знаходяться у абсолютно різному стані залежно від конкретного гуртожитку, який може мати блочну або коридорну систему. Багато студентів самі роблять ремонти, намагаються поліпшити умови, але жити точно можна!

Навігація по гуртожиткам в КПІ ім. Ігоря Сікорського

У гуртожитки селять першокурсників із першокурсниками чи зі старшокурсниками?

Поселення відбувається за принципом вільних місць. Людина закінчила, випустилась, звільнила місце – на її місце поселили першокурсника, тому ніколи не можна передбачити.

Хто може складати вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року таке право мають такі категорії вступників:

  • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
  • звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 1 грудня 2021 року;
  • особи, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
  • особи, які вступають в межах квоти-2.

Що таке пріоритет?

Пріоритет – показник, виражений числами від 1 до 5, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де 1 є показником найбільшої пріоритетності заяви, тобто на першому місці та спеціальність, на яку ти хочеш вступити найбільше. Пріоритетність визначається під час вступу на навчання на денну та заочну форми навчання на місця державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти.

Чи можна змінити пріоритет заяви? Ні, пріоритетність заяви змінювати не можна. Тому не поспішай, добре зваж всі варіанти і лише потім подавай документи.

Я подаю документи на факультет/до інституту чи на спеціальність?

Цього року всі вступники подають документи на спеціальність в межах факультету/інституту, тобто одна заява на факультет/інститут на одну спеціальність. Якщо спеціальність повторюється на іншому факультеті/інституті – це друга заява та друга спроба. Можна подати до 5 заяв для участі у конкурсі на місця, які фінансуються за державним замовленням.

В мене є сертифікат СДП. Я зможу додати бали електронно чи мені потрібно приїхати особисто?

Бали сертифікату СДП будуть додаватись електронно через твій особистий кабінет, проте додаткові бали поширюються тільки на перелік спеціальностей, визначений Додатком 2 до Умов прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Чи враховується медаль під час конкурсного відбору?

Ні, не враховується.

Що таке першочерговість і чи можна нею скористатись цього року?

Ні, першочерговість цього року не розповсюджується на участь у конкурсному відборі та зарахування.

Чи можна подати документи електронно, якщо я маю право вступу за квотами?

Так, можна, але тобі потрібно обов’язково до подання першої заяви надіслати або привезти документи, які підтверджують право на квоту до обраного ЗВО, аби ЗВО завантажив їх для розгляду всіма приймальними комісями закладів, до яких ти подаси заяви та де ти претендуєш на участь у конкусі в межах встановлених квот.

Хто має право на вступ за квотою-1?

  • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, в яких є офіційна відмова Українського центру оцінювання якості освіти у реєстрації для складання Національного мультипредметного тесту або у створенні особливих умов;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Чи існує вступ поза конкурсом?

Вступ поза конкурсом відмінений, замість нього впроваджений вступ за квотами, тобто правом вступу на обмежену кількість місць можуть скористатись визначені категорії, серед них відбувається власний конкурс за балами та пріоритетами. Якщо ти брав участь у конкурсі на місця, визначені квотами, але не пройшов, то надалі ти береш участь у загальному конкурсі.

Які мінімальні бали потрібно мати, щоб претендувати на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Мінімальний конкурсний бал для участі у конкурсі до КПІ ім. Ігоря Сікорського становить 125 балів, окрім спеціальностей 081 Право та 281 Публічне управління та адмініструванн – для них мінімальний конкурсний бал становить 140 балів.

Чи надається при вступі гуртожиток?

Гуртожитком забезпечуються всі студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського без винятку, які мають таку потребу, порядок поселення коригується дирекцією студмістечка і щороку відрізняється і залежить від кількості вільних місць на момент поселення.

Навіщо потрібні конверти? Якими вони мають бути?

Конверти потрібні для розсилки повідомлень про вступ, з якими майбутній студент приїжджає на поселення у гуртожиток або на посвяту в студенти, а також для повернення документів тим вступникам, які не вступили до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Підходить будь-який конверт із наліпленою маркою для листів по Україні.

Чи потрібна медична довідка за формою 086-у/о для подання документів?

Ні, цього року медична довідка не потрібна.

Чи потрібно подавати нотаріально завірені копії?

Ні, із собою ти береш оригінали та копії документів, їх на місці завіряють працівники відбіркової комісії інституту чи факультету.