Отримай відповіді на свої питання! База супергероїв «КПІ»
CПИСКИ ЗАРАХОВАНИХ

Радiотехнiчний факультет

  • +38 044 362-98-51
  • rtf@kpi.ua
  • вул. Політехнічна, 12
  • 17-й корпус НТУУ «КПІ»
493
Студентів
1
Спеціальностей
4
Спеціалізацій

Спеціальності

172
Телекомунікації та радіотехніка
Спеціальність присутня на
Детальніше про спеціальність
Сертифікати ЗНО
  1. Українська мова та література – не менше 100 балів
  2. Математика – не менше 125 балів за умови, що Фізика або Іноземна мова – не менше 100 балів
  3. Фізика або Іноземна мова – не менше 125 балів за умови, що Математика – не менше 100 балів
Спеціалізації
Радіотехнічні інформаційні технології
Форма навчання: денна / заочна
Студенти вивчають цифрові алгоритми формування та оброблення сигналів з їх реалізацією на сигнальних цифрових мікропроцесорах (DSP), методи модуляції (BPSK, QPSK, GMSK, OFDM тощо), кодування (БЧХ-коди, турбо-коди та ін.), адаптивні методи цифрової обробки сигналів; теорію передачі інформації, в рамках якої розглядаються системи сучасного телебачення DVB-S2, DVB-T2, системи мобільного зв’язку різних поколінь (GSM, UMTS, WiMax, LTE), локального зв’язку між пристроями по Wi-Fi, Bluetooth; системи видобування інформації, до яких належать радіолокаційні системи, радіонавігаційні системи (GPS, ГЛОНАСС); системи руйнування інформації і захисту власної інформації. Високому рівню знань сприяють робота в відділенні академії «MikroTik», студентських гуртках проектування радіоелектронних пристроїв на Аrduino, Raspberry Pi, програмування мікроконтролерів та веб-програмування. Випускники працюють керівниками, провідними розробниками у компаніях операторів мобільних радіомереж, радіомовних та телевізійних компаніях, у науково-дослідних та виробничих організаціях радіотехнічного профілю, у технічних підрозділах державних установ, а також відомих закордонних компаніях Німеччини, Франції, Англії, США, тощо.
Радіозв’язок і оброблення сигналів
Форма навчання: денна
Студенти набувають знання в галузі завадостійкості та ефективності аналогового і цифрового оброблення сигналів, тонкого спектрального аналізу випадкових процесів, оптимального проектування схем і конструкцій підсилювальних та приймально-передавальних пристроїв радіозв’язку, виявлення сигналів на фоні завад, радіорозвідки та моніторингу. Значна увага приділяється програмуванню мікроконтролерів і мікрокомп’ютерів, програмно-конфігурованим системам зв’язку, методам та алгоритмам цифрового оброблення сигналів, алгоритмам цифрової фільтрації, сучасним інформаційним та Інтернет-технологіям. Якісна підготовка випускників призводить до високого попиту щодо їх працевлаштування провідними підприємствами, зокрема і оборонними. Випускники працюють як в українських, так і в міжнародних компаніях за кордоном в галузях не тільки радіоелектроніки та телекомунікації, а й в суміжних з ними. Високому рівню знань сприяють робота в 3 комп’ютерних класах, Академії бездротових технологій MikroTik, гуртках з проектування електронних пристроїв на Аrduino, Raspberry Pi.
Радіосистемна інженерія
Форма навчання: денна
Спеціалізація «Радіосистемна інженерія» передбачає оволодіння професійними знаннями й охоплює всі проблеми отримання, оброблення, збереження, передавання, руйнування і захисту інформації радіотехнічними засобами, опановують системний підхід і набувають компетентності у створенні й експлуатації найрізноманітніших радіоінформаційних систем, включно з системами супутникового і мобільного зв’язку та інтернету, цифрового телебачення, радіолокації, глобальної радіонавігації, радіокерування засобами цивільного і військового призначення, радіоелектронної боротьби, захисту інформації, медичної радіоелектроніки тощо. Випускники спеціалізації успішно працюють керівниками, провідними розробниками, спеціалістами з експлуатації у компаніях супутникового і мобільного зв’язку та Інтернет-провайдерів, у радіомовних та телевізійних компаніях, у науково-дослідних та виробничих організаціях радіотехнічного профілю, медичних науково-дослідних та діагностико-лікувальних закладах, у технічних підрозділах державних установ (СБУ, СЗРУ, МВД) і банків, а також відомих закордонних компаніях та їх представництвах в Україні.
Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки
Форма навчання: денна / заочна
Спеціалізація «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» спрямована на підготовку спеціалістів в галузі автоматизованого проектування і технології мікропроцесорної, мікросистемної та наносистемної радіоелектронної техніки, математичних методів та програмних засобів інформаційних, технічних та технологічних систем вищого (інтелектуального) рівня. Спеціалізація відповідає спеціальності «Electronics Engineering Technology» університетів Європи та США, що базується на сучасних концепціях розвитку інтелектуальних (smart, intelligent) радіоелектронних технологій, зокрема на глобальній концепції Internet of Things.

Про факультет/Інститут vstup.rtf.kpi.ua

Якщо ти колись замислювався, з чого складаються і як працюють мобільні телефони, планшети, системи інтернету речей (Internet of Things) та інша електроніка, якщо ти бажаєш дізнатись, як з простих матеріалів створюється високотехнологічні гаджети та інше радіоелектронне обладнання, то ми запрошуємо тебе до радіотехнічного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».


Під історично збереженою назвою нашого факультету («радіотехнічний») слід розуміти не тільки «радіо» та «техніка», а й реалії сьогодення: інформаційні технології, інтелектуальні системи, телекомунікації, проектування радіоелектронних засобів та надвисокочастотної техніки. Радіотехнічний факультет має значний досвід у підготовці фахівців в галузі телекомунікацій та радіоелектроніки, які здатні пройти весь шлях від ідеї до остаточної реалізації, втіленої в реальному виробі.


Традиційно факультет спеціалізується у підготовці фахівців з розробки радіоелектронної апаратури та засобів зв’язку загальногосподарського та оборонного призначення. На факультеті створено всесвітньо визнану школу антенної техніки, яка створювала відому радарну систему «Кольчуга», лабораторію криміналістичних досліджень МВС та науково-дослідний центр систем захисту інформації НДЦ «ТЕЗІС», який спеціалізується на пошуку закладних пристроїв в кабінетах вищих керівних органів країни. Студенти РТФ беруть активну участь у наукових дослідженнях, що проводяться на факультеті, й мають можливість з першого курсу відвідувати факультативні тематичні заняття з «Програмування С++», «Інтернету речей (лабораторія MikroTik)», «Конструювання та програмування».


Універсально підготовлені інженерами в галузі телекомунікацій та радіотехніки, що швидко адаптуються до сучасного ринку праці – це випускники радіотехнічного факультету!