Розвиток сучасного світу неможливий без вивчення глобальних екологічних проблем та пошуку шляхів їх вирішення. Спеціальність «Екологія» саме для тих, хто цікавиться станом навколишнього природного середовища; прагне опанувати цикл природничих, інженерних, гуманітарних, соціально-економічних дисциплін, що дозволяють сформувати екологічний світогляд, проводити екологічний аудит підприємств та здійснювати моніторинг довкілля, вивчати вплив антропогенних факторів на навколишнє середовище, підтримувати інформаційне забезпечення в охороні довкілля, вдосконалювати екологічний менеджмент на основі сучасного екологічного права. Випускники спеціальності «Екологія» працюють у підрозділах Міністерства екології України, державних структурах, провідних міжнародних компаніях, інститутах НАН України, у проєктних та науково-дослідних організаціях, на підприємствах та в установах екологічного спрямування. Якісна екологічна освіта – запорука твого успіху у будь-якій сфері діяльності.
Ми живемо у дуже динамічний час: людство потерпає від війн, їх жахливих наслідків та екологічних проблем. Техногенне забруднення навколишнього середовища та зміни клімату давно стали болісною реальністю сьогодення не лише світу в цілому, але й України, зокрема. Тому актуальною потребою суспільства є наявність фахівців, які здатні вирішувати складні задачі захисту довкілля на локальному, національному та міжнародному рівнях. Освітня програма «Екологічна безпека» – це сучасний підхід до підготовки саме таких фахівців, які здатні вирішувати складні задачі захисту навколишнього середовища у сучасних реаліях, включаючи розробку та впровадження рішень для збереження екологічного балансу, модернізації виробництв і реалізації стратегій сталого розвитку. Освітня програма передбачає інтеграцію природничих, технічних та управлінських дисциплін у навчальному процесі. Поєднання теоретичних знань із практичними навичками, співпраця з провідними науковими установами та значимість обраного напряму підготовки забезпечують високий рівень професіоналізму та кваліфікаційних здобутків у випускників кафедри. Вибір даної освітньої програми надає змогу стати частиною професійної спільноти, яка формує майбутнє – безпечне, стійке та екологічно збалансоване!
Цифрові технології є невід’ємною частиною бізнес-процесів, а їх повсюдне впровадження проглядається в усіх сферах життя, оскільки цифровізація є однією з визначальних тенденцій розвитку людської цивілізації, яка формує сучасне суспільство та кращі механізми управління. Особливо важливими є цифрові технології в сфері екології та охорони довкілля, так як вирішення глобальних екологічних проблем неможливе без застосування геоінформаційного системного аналізу. Все більшого попиту серед роботодавців набувають фахівці в області аналізу та обробки моніторингових спостережень, моделювання та прогнозування стану довкілля, діджиталізації екологічної інформації. Освітня програма «Цифрові технології захисту довкілля» поєднує в собі набуття як класичних екологічних компетентностей, так і природоохоронних компетентностей, співвіднесених з інформаційними технологіями. Випускники можуть працювати в державних органах управління процесами охорони навколишнього середовища, можуть здійснювати екологічний супровід роботи підприємств та управління інформаційними проєктами в екології. У сучасних реаліях актуальним є попит на фахівців у сфері геопросторового аналізу даних та використання геоінформаційних систем.
Виробнича діяльність суспільства має будуватися на науковому еколого-економічному прогнозі. При розробці прогнозів переходу до сталого розвитку, необхідно керуватися принципами: пріоритет екології над економікою, оптимальне поєднання галузевого та територіального управління природокористуванням та екобезпекою, контроль за дотриманням вимог екологічного законодавства, інтеграція екологічного й економічного підходів до розвитку виробництв. Ці принципи потребують не тільки фахових знань, а й наукового підходу до вирішення екологічних проблем. Наукові традиції кафедри екології та технології рослинних полімерів, освітні та технічні можливості підготовки магістрів дають змогу реалізувати ваш науковий потенціал як на теренах України, так і в світових наукових та науково-бізнесових структурах.
«Більш чисті виробництва», якісний моніторинг навколишнього середовища, моделювання та прогнозування стану довкілля із застосуванням сучасних інформаційних технологій є запорукою реалізації принципів сталого розвитку. Освітньо-професійна програма «Цифрові технології захисту довкілля» спрямована на подальше професійне та наукове зростання здобувачів в області моніторингу стану довкілля, діджиталізації екологічної інформації, управління природоохоронною діяльністю, ресурсозбереження в умовах техногенезу, реалізації технологій щодо зменшення антропогенного навантаження на довкілля.
Програма підготовки докторів філософії орієнтована на формування висококваліфікованих фахівців, що здатні оперативно вирішувати актуальні питання екологічної безпеки, розробляти та впроваджувати інноваційні рішення для охорони навколишнього природного середовища, а також проводити наукові дослідження у галузі сталого розвитку. Вона основана на значному досвіді проведення наукових досліджень, великому об’ємі наукових результатів отриманих колективом кафедри, що включає 7 докторів наук та 19 кандидатів наук (докторів філософії). Програма включає різносторонню теоретичну підготовку, освоєння сучасних експериментальних методів наукових досліджень, що дозволяє ефективно планувати експерименти та інтерпретувати їхні результати. Важливим є розвиток навички трансформації наукових ідей у практичні рішення, що застосовуються у природоохоронній діяльності. Програма готує фахівців, які здатні розробляти ефективні стратегії, узгоджувати інтереси суспільства, економіки та природи, а також брати участь у формуванні екологічної політики.