У сучасному світі все більше виробництв і послуг спираються на інформаційні технології. Виробництво і постачання енергії, очищення і постачання питної води, керування транспортом, освітлення міст, зв'язку, доступ людей до інформації, охорона здоров'я, оплата товарів і послуг, волевиявлення під час виборів і референдумів, і навіть електронне урядування – все це реалії нашого життя. Ми залежимо від безперервності та коректності функціювання комп'ютерних систем об’єктів критичної інфраструктури, і атаки з боку та засобами кіберпростору на такі системи спричиняють реальні загрози для безпеки людей і суспільства. Випускники спеціальності «Кібербезпека» стоять на сторожі безпеки комп'ютерних систем і саме від них залежить якість нашого життя.
Системи, технології та математичні методи кібербезпеки
Освітня програма визначає головний напрям у кібербезпеці — захист комп’ютерних систем від помилкового або протизаконного використання. Це захист мобільних терміналів, пристроїв інтернету речей, автомобілів, літаків, систем енергопостачання, ядерних реакторів, бо усі вони знаходяться під керуванням комп’ютерних систем, на які тим чи іншим шляхом можна впливати.Фахівець з кібербезпеки повинен добре знати і вміти застосовувати на практиці сучасні технології і засоби захисту і аналізу стану захищеності. На таких фахівців є стабільний високий попит в усьому світі. Наші студенти опановують роботу на випередження для боротьби із злочинцями, що мають високу кваліфікацію і значні ресурси. Потреба у таких фахівцях є там, де працюють на майбутнє — це насамперед лідери ІТ-індустрії, які вкладають значні кошти у перспективні дослідження.
Через стрімкий розвиток новітніх інформаційно-телекомунікаційних систем і технологій світова спільнота отримала не лише численні переваги, а й випробування, зумовлені вразливістю інфосфери щодо стороннього кібернетичного впливу. Тому створення та постійне вдосконалення надійних систем кібербезпеки та забезпечення злагоди в кіберпросторі стало головним завданням нашої інформаційної епохи.Студенти отримують професійні знання з основ радіофізичних та електроакустичних методів блокування витоку інформації технічними каналами, фундаментальні знання з інформаційних технологій, фізики, математики, іноземної мови.Випускники працюють в державних установах, комерційних банках, аудиторських і консалтингових агентствах, компаніях, що ведуть розробки або надають послуги у галузі захисту інформації (ДП «Українські спеціальні системи», Дослідному центрі технічного захисту інформації «Безпека», «Сатурн-2000», корпораціях Samsung, Microsoft, Cisco).
За цією освітньою програмою здійснюється підготовка фахівців, здатних професійно аналізувати, формулювати, вирішувати практичні проблеми та розв’язувати складні фізико-технічні та логіко-організаційні задачі кібернетичної безпеки в умовах комплексності та недостатньої визначеності технологічних, екологічних, соціально-економічних та політичних загроз, всебічного професійного, інтелектуального, соціального та творчого розвитку особистості на найвищих рівнях досконалості в освітньо-науковому середовищі. Також для магістрів НН ФТІ є програма дуальної освіти із Samsung R&D Ukraine, яка дозволяє суміщати навчання та роботу за спеціальністю.
(ОПП) Системи, технології та математичні методи кібербезпеки
За цією освітньою програмою забезпечується фундаментальна підготовка; гармонійність, багатовимірність освіти; інтеграція науково-дослідної, інноваційної діяльності і навчального процесу; орієнтація на міжнародні вимоги в сфері кібербезпеки, світові наукові досягнення; дуальна освіта, орієнтація на вимоги ринку праці. Здійснюється підготовка професіоналів, здатних використовувати і впроваджувати новітні технології та математичні методи, проводити науково-дослідну та інноваційну діяльність в ґалузі захисту інформації і кібернетичної безпеки. Також для магістрів НН ФТІ є програма дуальної освіти із Samsung R&D Ukraine, яка дозволяє суміщати навчання та роботу за спеціальністю.
(ОНП) Системи, технології та математичні методи кібербезпеки
За цією освітньою програмою забезпечується ґрунтовна фундаментальна підготовка у поєднанні із сучасною професійною підготовкою, яка дозволяє проводити науково-дослідну та інноваційну діяльність і працювати з наукоємними технологіями кібербезпеки. Здобувачі освіти проходять науково-дослідну практику на базі підприємств-партнерів та беруть участь у виконанні спільних науково-дослідних проектів на замовлення установ та провідних ІТ-компаній України за фахом. Також для магістрів НН ФТІ є програма дуальної освіти із Samsung R&D Ukraine, яка дозволяє суміщати навчання та роботу за спеціальністю.