Існує міф, що машинобудування – це спеціальність, на якій вчать будувати машини, але насправді це можливість одержати найкращу технічну освіту й стати справжнім майстром інженерних вершин. Галузеве машинобудування – спеціальність широкого профілю, яка дозволить вам в межах КПІ ім.
Ігоря Сікорського навчитись розбиратись у складових частинах великих промислових виробництв, зрозуміти будову будь-яких верстатів, промислових систем та навіть літаків й космічних кораблів. Ви будете знати, як впроваджуються новітні комп’ютерні технології на виробництві, вільно оперувати всіма потрібними програмами й розробляти надсучасні підходи до оптимізації української промисловості. Ми готуємо професіоналів високого рівня для успішного кар’єрного росту на підприємствах, в міжнародних та українських компаніях; в аналітичній, консультативній та дослідницькій діяльності, де здобуті знання та навики високо цінуються роботодавцями.
Інжиніринг обладнання виробництва полімерних та будівельних матеріалів і виробів
Спеціальність передбачає в себе розробку деталей і механізмів, технологічних процесів виготовлення полімерних, композиційних та будівельних матеріалів і виробів з них, 3D-моделювання і проєктування процесів та обладнання. Застосування систем автоматизованого проєктування (САПР) відрізняється різноманітним використанням методів математики, програмування, штучного інтелекту. Вміння працювати із засобами САПР вкрай важливе будь-якому інженеру-розробнику, бо без цього неможливо виробляти сучасну техніку.
Виготовлення та переробка полімерних і композиційних матеріалів у вироби та деталі останні роки займає одне з провідних місць у світовій промисловості. Вироби з пластмас і композитів міцно увійшли в наше життя як в побуті, так і в багатьох галузях виробництва. Технологія 3D-друку стрімко розвивається, насамперед у галузі машинобудування, літакобудування, суднобудування, фармацевтики та інших.
Будівництво є однією з найважливіших галузей будь-якої держави. Підвищення ефективності будівництва передбачає застосування досконаліших будівельних матеріалів. Моделювання та проєктування обладнання для їх виробництва наразі надзвичайно актуально.
Комп'ютерно-інтегровані технології проектування обладнання хімічної інженерії
За змістом освітня програма відповідає програмам навчання «Хімічна інженерія» європейських вишів. Курси освітньої програми адаптовані для полегшеного сприйняття інформації шляхом використання у навчальному процесі мультимедійних і комп’ютерних систем, а також надання індивідуальних консультацій з урахуванням особливостей засвоєння матеріалу кожним студентом.Студенти вивчають сучасні технології виробництва продуктів для життя: технології хіміко-фармацевтичних, харчових і целюлозно-паперових виробництв та навчаються розробці екологічно безпечного ефективного конкурентоздатного обладнання. Навчання передбачає оволодіння навичками роботи у програмних середовищах та пакетах, серед яких: Java, Delphi, MathCAD, MatLab, SolidWorks, AutoCAD, AVEVA PDMS. Студентам надаються можливості проходження практики на підприємствах – лідерах галузі; стажування за кордоном та участі у програмах обміну; виконання реальних проектів, у тому числі за тематикою підприємств; навчання із залученням до наукової роботи; участі у стипендіальних програмах і одержанні іменних стипендій. Наші випускники працюють дослідниками, менеджерами з розробки і реалізації, експертами, технічними аудиторами та керівниками підприємств, інжинірингових компаній та міжнародних корпорацій, які виконують розробку, виробництво, експлуатацію, експертизу та постачання, модернізацію та технічний аудит сучасного обладнання і технологій.
У процесі навчання студенти отримують ґрунтовну підготовку з конструювання, експлуатації і дослідження поліграфічного обладнання; з автоматизації і комплексної механізації поліграфічних процесів; проектування, конструювання й виготовлення нових вузлів поліграфічних машин та автоматизованих систем; організації і проведення монтажу, ремонту, сервісного обслуговування та модернізації сучасного поліграфічного обладнання.Основний напрям науково-технічної діяльності: оптимізація побудови та розробка конструкцій поліграфічних машин та устаткування спеціальних видів друку; оптимізація структури та параметрів конструкцій машин нового покоління. Профіль діяльності випускників — розробка, проектування, організація експлуатації і технічного обслуговування поліграфічного устаткування з виробництва різних видів друкованої продукції: книг, періодичних видань, інших медіапродуктів, реклами, пакування, проміжних додаткових елементів різних галузей виробництва.
(ОПП) Інжиніринг та комп'ютерно-інтегровані технології проектування інноваційного галузевого обладнання
Основна мета освітньої програми – підготувати конкурентно спроможних фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані науково-технічні та практичні проблеми щодо обладнання виробництв хімічних, полімерних, нафтопереробних, целюлозно-паперових, будівельних матеріалів та споріднених виробництв і виробів, що характеризуються комплексністю і невизначеністю умов. Освітня програма спрямована на формування у здобувача здатності визначати та розв’язувати комплексні інженерні і нау- кові проблеми в галузі знань 13 Механічна інженерія, в межах спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Специфіка освітньої програми полягає у спрямованості до застосування комп’ютерно-інтегрованих технологій інжинірингу процесів і технологічного обладнання у галузевому машинобудуванні що дозволяє проводити науково-дослідну та інноваційну діяльність і працювати з наукоємними технологіями, приймати участь у виконанні спільних науково-дослідних проектів на замовлення установ та компаній України за фахом. Передбачає опанування відповідних додаткових професійно орієнтованих дисциплін, що в сукупності забезпечує набуття необхідних компетентностей для подальшого навчання та професійної діяльності.
Фахові компетентності, що їх формує освітня програма «Комп’ютеризовані поліграфічні системи» зі спеціальності 133 Галузеве машинобудування для другого (магістерського) рівня вищої спрямовані на професійну здатність розв’язувати складні технічні завдання у видавничо-поліграфічній галузі як інженери-механіки видавництв та поліграфічних підприємств як в Україні так і за кордоном, керівники підрозділів галузі, а також як науково-педагогічні працівники у закладах вищої освіти. Основний напрям науково-технічної діяльності: побудова та розробка конструкцій поліграфічних машин нового покоління та устаткування спеціальних видів друку з використанням сучасних технологій та програмного забезпечення; оптимізація побудови поліграфічних машин. Випускники займаються інженерно-дослідницькою, конструкторською, організаційною роботою, експлуатацією, менеджментом та організацією сервісу поліграфічного обладнання. Профіль діяльності: розробка, проектування, організація експлуатації і сервісу поліграфічного устаткування поліграфічного виробництва різних видів друкованої продукції в інформаційних системах комунікацій. Основні місця роботи майбутніх випускників: поліграфічні виробництва, друкарні та машинобудівні підприємства (комбінати, заводи, науково-дослідні та проектно-конструкторські інститути, відділи копіювальної техніки та декорування виробів, виготовлення тари і упаковки, сервісні центри).