Тебе цікавлять джерела енергії? Хочеш дізнатись, як саме працює новітнє устаткування електроенергетичної галузі? Прагнеш вивчити все про відновлювальні джерела енергії? Обирай спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Фундаментальні знання у питаннях генерації електричної енергії на об’єктах традиційної та відновлювальної енергетики, керування режимами роботи енергосистем, розподілу електричної енергії та електропостачання, проектування об’єктів електроенергетики, автоматизації промислових підприємств, розробки та впровадження автоматизованих електромеханічних систем – все це про випускників спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в НТУУ «КПІ».
Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології
Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері енергетичного менеджменту, енергоефективності та сталого розвитку енергетичних систем. Програма спрямована на формування компетентностей у сфері управління енергоресурсами та підвищення енергоефективності будівель, підприємств і технологічних процесів; оволодіння сучасними методами енергетичного аудиту, впровадження енергоефективних заходів та оптимізації енергоспоживання, розвиток навичок стратегічного планування, аналізування та прогнозування енергетичних процесів у контексті енергетичної безпеки та декарбонізації економіки, впровадження інноваційних рішень для інтеграції відновлюваних джерел енергії. Програма відповідає сучасним вимогам ринку праці та готує фахівців, які зможуть ефективно працювати в умовах трансформації енергетичного сектору України та світу. Навчання за освітньою програмою надає можливості: дуальної освіти на базі провідних енергетичних компаній; навчання та стажування за кордоном у провідних партнерських ВНЗ за програмою мобільності (ЕРАЗМУС+); отримати сертифікати Університету під час навчання за сертифікатними освітніми програми: «Енергозбереження та енергоменеджмент на об’єктах бюджетної та муніципальної сфери»; «Енергозбереження та енергоменеджмент на об’єктах промислової інфраструктури».
Інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів
За освітньою програмою здійснюється фундаментальна підготовка фахівців, здатних вирішувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, розробкою та вдосконаленням інтелектуальних систем керування електротехнічними та мехатронними комплексами на основі сучасних технологій моделювання, методів управління в складних системах. Наші випускники займаються електротехнічними та мехатронними об’єктами (установки та комплекси з електричним, гідравлічним і пневматичним приводами) та комп’ютерними, мікропроцесорними пристроями їх автоматизацією, управлінням режимами роботи, самоконтролем параметрів функціонування, тестуванням й діагностуванням у різних технологічних процесах ресурсоенергозберігаючих виробництв.
Системи забезпечення споживачів електричною енергією
Мета освітньої програми є підготовка фахівців, здатних розв’язувати теоретичні та практичні завдання у сфері забезпечення споживачів електричною енергією; здійснювати професійну діяльність в умовах лібералізації ринку електричної енергії та інтегрування електроенергетичної системи України до об’єднаних енергозон Європи; впроваджувати новітні технології проектування, побудови та експлуатації систем електропостачання промислових об’єктів на засадах сталого енергетичного розвитку в рамках концепції Smart Grid. Навчання за даною освітньою програмою надає можливості: дуальної освіти з провідними енергетичними компаніями; навчання та стажування за кордоном у провідних партнерських ВНЗ за програмою мобільності (ЕРАЗМУС+); отримати сертифікати Університету під час навчання за сертифікатними програми: «Проєктування та перспективне планування систем електропостачання»; «Експлуатація та керування режимами систем розподілу електричної енергії».
За цією освітньою програмою готують спеціалістів з розробки та експлуатації електромеханічних комплексів для систем генерування електроенергії (АЕС, ТЕС, автономних систем), а також для систем передачі та споживання електроенергії на промислових підприємствах, з застосуванням сучасних ресурсоенергозбережних технологій та використанням новітніх діагностичних засобів щодо електромеханічних перетворювачів енергії – електричних генераторів та двигунів, а також трансформаторів та електричних апаратів різноманітного призначення; з розробки, виробництва та експлуатації електричних машин та апаратів загального і спеціального призначення; з наукових досліджень, проектування та впровадження сучасних електромеханічних та електромеханотронних систем (мікромашин, електромеханічних засобів автоматики, електромеханічних систем спеціального та технологічного призначення та ін.).
За цією освітньою програмою здійснюється підготовка фахівців, виходячи з бачення електричних мереж нового покоління як повністю автоматизованих інтелектуальних мереж «Smart Grid», які повинні забезпечувати паралельний потік електроенергії та інформації від електростанції до споживачів, включно з усіма проміжними пунктами. Випускники отримують необхідні знання для роботи у сфері аналізу, планування, управління та оптимізації роботи енергосистем, використання сучасних комп'ютерних технологій з передачі та розподілу електричної енергії в електричних мережах різних класів номінальної напруги, підвищення ефективності об'єднаних електричних систем в надзвичайних ситуаціях, обчислювальної підтримки рішень диспетчера на основі експертних систем з елементами штучного інтелекту.
Здійснюється підготовка фахівців з експлуатації та ведення режимів роботи електричних станцій різних типів – одного з найбільш складних та відповідальних елементів сучасних енергосистем. Під час підготовки фахівців велика увага приділяється як наданню теоретичних знань, так і набуттю практичних навичок для проведення робіт з комп’ютерної діагностики технічного стану, обслуговування, ремонту, випробування та прийняття рішень щодо стратегії експлуатації електрообладнання, ліквідації аварій в електричній частині електростанцій та енергосистем. Випускники отримують компетентності для працевлаштування на електричних станціях (АЕС, ТЕС, ГЕС, ВЕС, СЕС), електроенергетичних компаніях та в інших галузях промисловості, пов’язаних з експлуатацією та ремонтним обслуговуванням електрообладнання.
Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність
Під час навчання за цією освітньою програмою першого бакалаврського рівня здобувачі набувають ґрунтовних знань з електричної інженерії. При цьому велика увага під час підготовки майбутніх фахівців приділяється як наданню теоретичних знань так і набуттю практичних навичок, які будуть корисними при проектуванні, експлуатації та обслуговуванні сучасного електротехнічних та електромеханічних пристроїв та їх систем, включаючи сучасні промислові автоматизовані системи від провідних світових виробників ABB, EATON, Texas Instruments, Siemens.В результаті навчання випускники отримують необхідні компетентності для роботи на підприємствах та установах України і світу, технологічні процеси на яких ведуться з використанням сучасних автоматизованих комп’ютерно-інтегрованих систем та комплексів.
Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси
Майбутні фахівці опановують комп'ютерно-інтегровані технології та програмно-технічні засоби автоматизації. Ми готуємо спеціалістів з розроблення, проектування, експлуатації, дослідження електротехнологічних комплексів та електротехнічного обладнання для стратегічно важливих галузей економіки. Сфера роботи наших фахівців охоплює електроенергетичні, електротехнічні, електротехнологічні та електромеханічні системи промислового, цивільного, транспортного, сільськогосподарського, побутового та спеціального призначення. Перевагою випускників є наявність високоякісних фундаментальних знань у політехнічній освіті, сучасних професійно-орієнтованих компетентностей та комунікативних навичок, що обумовлює постійний попит, достойну оплату праці та успішну участь у робочому процесі.
Підготовка фахівців у галузі відновлюваної енергетики, яка є однією з пріоритетних для розвитку енергетики в Україні та в світі, базується на комплексному використанні сонячної, вітрової, гідро-, геотермальної та біоенергії для забезпечення споживачів екологічно чистою електричною та тепловою енергією. Випускники працюють в академічних інститутах, державних енергетичних установах та приватних підприємствах, які займаються проектуванням, монтажем і технічним обслуговуванням сонячних, вітрових, гідро-, біоелектростанцій та комплексних систем енергоживлення споживачів різних типів.
Управління, захист та автоматизація енергосистем – це сучасна освітня програма, за якою готуються фахівці для вирішення новітніх науково-технічних та виробничих проблем в галузі управління виробництвом, розподілом і споживанням електроенергії на основі використання інформаційних технологій, обчислювальної та мікропроцесорної техніки, сучасних систем автоматичного і автоматизованого управління. Навчання відкриває перед випускниками широкі можливості для працевлаштування і високооплачуваної роботи в електроенергетичних компаніях та в інших галузях промисловості, установах і фірмах, пов'язаних з розробкою та експлуатацією засобів інформаційного забезпечення, комп'ютерних технологій, систем управління та пристроїв автоматики.
(ОПП) Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології
Мета освітньо-професійної програми є підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних розробляти та впроваджувати сучасні технології енергоефективності, здійснювати стратегічне управління енергоресурсами, проводити енергетичний аудит, аналізувати та оптимізувати енергоспоживання, впроваджувати системи енергетичного менеджменту, приймати участь у бізнес-процесах енергокомпаній на локальних ринках. Навчання за освітньо-професійною програмою надає можливості: дуальної освіти з провідними енергетичними компаніями; отримання подвійних дипломів для здобувачів магістерського ступеню одразу двох університетів – КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавського технологічного університету; навчання та стажування за кордоном у провідних партнерських ВНЗ за програмою мобільності (ЕРАЗМУС+); отримати сертифікат Університету під час навчання за сертифікатними програмами: «Енергетичний аудит громадських та житлових будівель» та «Енергетичний аудит виробничих процесів та енергетичних систем».
(ОПП) Інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів
Програма підготовки направлена фундаментальну підготовку фахівців, здатних вирішувати спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі електричної інженерії, що передбачають розроблення та вдосконалення інтелектуальних систем керування електротехнічними та мехатронними комплексами на основі сучасних технологій моделювання, методів управління в складних системах з використанням сучасного програмного забезпечення. Магістри отримають сертифікати Університету під час навчання за СЕРТИФІКАТНИМИ ОСТВІТНІМИ ПРОГРАМАМИ: «Інжиніринг та автоматизація водневих енергетичних систем і технологій», «Інжиніринг та автоматизація паливно-енергетичних систем і біоенергетичних технологій», що надають можливість отримати додаткові професійні компетентності з: інжинірингової діяльності у сфері виробництва та використання водню як палива, інфраструктури його використання, експлуатації водневих технологій; інжинірингової діяльності у сфері паливно-енергетичних систем і біоенергетичних технологій.
(ОПП) Системи забезпечення споживачів електричною енергією
Метою освітньо-професійної програми є підготовка фахівців, здатних вирішувати складні задачі в галузі системного забезпечення споживачів електричною енергією, енергетичної безпеки суспільства та держави: від вирішення класичних завдань теоретичної електротехніки до проєктування й експлуатації сучасних високоефективних систем виробництва, передачі та розподілу електричної енергії з використанням інформаційно-обчислювальних систем і комплексів аналізу та керування системами електропостачання промислових підприємств і міст, впровадження режимів ефективного використання та надійного забезпечення. Навчання за даною освітньо-професійною програмою надає можливості: дуальної освіти з провідними енергетичними компаніями; отримання подвійних дипломів для здобувачів магістерського ступеню одразу двох університетів – КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавського технологічного університету; навчання та стажування за кордоном у провідних партнерських ВНЗ за програмою мобільності (ЕРАЗМУС+); отримати сертифікат Університету під час навчання за сертифікатнами програмами: «Інтелектуальні електроенергетичні системи локальної генерації» та «Системи електропостачання: відновлення та розвиток».
За цією освітньою програмою готують спеціалістів з розробки та експлуатації електромеханічних комплексів для систем генерування електроенергії (АЕС, ТЕС, автономних систем), а також для систем передачі та споживання електроенергії на промислових підприємствах, з застосуванням сучасних ресурсоенергозбережних технологій та використанням новітніх діагностичних засобів щодо електромеханічних перетворювачів енергії – електричних генераторів та двигунів, а також трансформаторів та електричних апаратів різноманітного призначення; з розробки, виробництва та експлуатації електричних машин та апаратів загального і спеціального призначення; з наукових досліджень, проектування та впровадження сучасних електромеханічних та електромеханотронних систем.
Другій рівень вищої освіти за даною освітньою програмою спрямований на підготовку фахівців, здатних розв’язувати комплексні професійні задачі в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, проектування та технічного обслуговування електричних мереж із застосуванням штучного інтелекту, систем керування режимними параметрами електроенергетичних систем в усьому спектрі їх експлуатаційних станів та ін. Випускники отримують актуальні знання для інновацій та досліджень режимів роботи електричних мереж та систем, а також для подальшого професійного кар’єрного зросту в сфері проектування та експлуатації електричних мереж, електроенергетичних систем, системи управління виробництвом та розподілом електроенергії, диспетчерського керування.
Фахівці цієї ОПП здатні до розв’язання складних задач з проєктування електричної частини різних типів нових і вдосконалення існуючих електричних станцій, впровадження заходів з підвищення надійності, ефективності та безпеки при проектуванні та експлуатації електричних станцій. Випускники зможуть впевнено використовувати системи автоматизованого проєктування, нові методи і сучасні інформаційних технологій для оцінки технічного стану електрообладнання та експлуатаційних ризиків, програмне забезпечення для комп’ютерного моделювання режимів роботи електростанцій і підсистем з електростанціями різних типів. Підготовка здобувачів проводиться у сучасних лабораторіях високовольтного і розподільного обладнання фірми АВВ та лабораторії перехідних електромеханічних процесів.
(ОПП) Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність
Під час навчання за цією ОПП здобувачі набувають розширених знань з електричної інженерії та отримують вміння розробляти, досліджувати, експлуатувати, налагоджувати та обслуговувати сучасні електромеханічні системи та робототехнічні комплекси, електротранспорт та електромобілі, промислові комп’ютерні системи, інтегровані автоматизовані технічні системи та мережі. Здобувачів навчаються у сучасних лабораторіях міжнародних корпорацій (ABB, EATON, ДТЕК, Siemens), мають можливість приймати участь у магістерській програмі подвійного диплома в Німеччині, проходити стажування у закладах вищої освіти Німеччини, Великої Британії, Італії та Франції, продовжити навчання в аспірантурі Нотінгемського університету. Фахівці мають високу кваліфікацію, достойну оплату праці і стабільний попит на ринку праці.
(ОПП) Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси
Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні задачі в електроенергетичній, електротехнічній і електромеханічній галузі та здійснювати інноваційну професійну діяльність, що передбачає застосування теорій та принципів роботи електротехнічних пристроїв та електротехнологічних комплексів, які здатні працювати в умовах сталого інноваційного розвитку суспільства та в умовах трансформації ринку праці. Програма враховує сучасний стан розвитку енергетичної галузі, орієнтує на інноваційну діяльність та актуальні напрями, в рамках яких можлива подальша кар’єра: випробування та експлуатація електротехнічних пристроїв; розробка та впровадження електротехнологічних комплексів та систем; моніторингу та діагностика електротехнічного обладнання.
(ОПП) Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії
Підготовка фахівця, здатного вирішувати складні задачі у галузі відновлюваної енергетики та здійснювати інноваційну професійну діяльність, з застосуванням теорії та принципів роботи об'єктів та систем нетрадиційної та відновлюваної енергетики, працювати в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства, а також в умовах трансформації ринку праці. Випускники працюють в академічних інститутах, державних енергетичних установах та приватних підприємствах, які займаються конструюванням, проектуванням експлуатуванням, виконують монтаж, налагодження та ремонт, створюють нове обладнання та впроваджують новітні технології, приймають участь в наукових дослідженнях та здійснювати викладацьку діяльність в сфері відновлюваної енергетики.
(ОПП) Управління, захист та автоматизація енергосистем
Ця освітня програма допоможе тобі стати справжнім професіоналом в галузі SMART GRID технологій, які пов'язані з розробкою систем автоматизації, захисту, інформаційного забезпечення енергетичних об'єктів та створенням прикладного програмного забезпечення для сучасних інформаційно-керуючих систем. Основною перевагою освітньої програми є вивчення на практиці операційних процесів, які протікають в енергетиці, і новітніх комп'ютерних технологій, що заощаджують ресурси, час а також виносять управління цими процесами на якісно новий рівень. Освітня програма інтегрована з програмами університетів США, Канади, Західної Європи, що дозволяє нашим студентам отримувати подвійний диплом, брати участь у міжнародних проектах, конференціях та отримувати практичний досвід.
(ОНП) Енергетичний менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів
Магістерська програма має на меті навчити студентів на системному рівні компетенцій щодо теоретичного та практичного вирішення проблем у галузі трансформації енергетичного сектору, що базується на застосуванні інтелектуальних системах енергоменеджменту, інформаційно-комунікаційних технологій та сучасного електроенергетичного обладнання. Програма пропонує новітні міждисциплінарні знання та формування системного інструментарію дослідження, проєктування і експлуатації нових та вдосконалення існуючих технологій у сфері електроенергетики, збалансованих стійких інтелектуальних систем, цифровізації систем електропостачання та електротехнічних комплексів, застосування ІТ-рішень у галузі проектування та керування (енергоменеджменту) локальними енергетичними та електротехнічними системами. Навчання за даною освітньою програмою надає можливості: отримання подвійних дипломів для здобувачів магістерського ступеню одразу двох університетів – КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавського технологічного університету; навчання та стажування за кордоном у провідних партнерських ВНЗ за програмою мобільності (ЕРАЗМУС+); отримати сертифікат Університету під час навчання за сертифікатною програмою: «Цифровізація електроенергетичних та електротехнічних систем і мереж».
Метою освітньої програми «Електроенергетика та електромеханіка» є підготовка висококваліфікованих професіоналів, інтегрованих до вітчизняного та міжнародного професійного та науково-освітнього простору, здатних вирішувати складні проєктні задачі в області електроенергетики та електромеханіки, а також здійснювати науково-інноваційну і викладацьку діяльність, що передбачає знання принципів побудови, теорії функціонування, експлуатації та керування параметрами стану електроенергетичних та електромеханічних систем. Особливістю освітньої програми є вибір дисциплін профілізованими блоками, що сформовані за рекомендаціями роботодавців, стейкхолдерів і умовами професійних стандартів, та відображають сучасні напрями розвитку електроенергетики та електромеханіки.