Хочеш дізнатись, як використовувати математичні методи на практиці? Прагнеш опанувати найновіші технології для обчислення? Спеціальність «Прикладна математика» саме для тебе. Саме тут ти навчишся працювати з математичним моделюванням та комп’ютерною імітацією складних технічних/економічних/біологічних систем, процесів та явищ, вивчиш розроблення нових чи адаптації наявних математичних методів і алгоритмів обробки даних різної природи, зрозуміє процес створення комп'ютерних інформаційних технологій інтелектуального аналізу даних (Data Mining), пошуку інформації та отримання знань на основі методів машинного навчання (Machine Learning) і обчислювального інтелекту (Computational Intelligence), розробленні математичних і програмних засобів обробки великих масивів даних (Big Data).
Освітня програма «Наука про дані та математичне моделювання» спрямована на підготовку фахівців з нової та дуже актуальної професії, яка у світі відома під назвою «Data Scientist» – фахівець, що вміє ефективно аналізувати великі набори різнорідних даних за допомогою методів машинного навчання, штучного інтелекту, статистики, математичного моделювання тощо. Під час навчання за цією освітньою програмою значна увага приділяється вивченню принципів розроблення і практичному застосуванню математичних методів для інтелектуального аналізу даних (Data Mining та Computational Intelligence), обробки великих масивів даних (Big Data) та отримання знань на основі машинного навчання (Machine Learning); комп’ютерних інформаційних технологій, зокрема, для побудови прозорих і надійних децентралізованих реєстрів (Blockchain).
Математичні методи криптографічного захисту інформації
Криптографія – наука про математичні методи захисту інформації. Вона поєднує найсучасніші досягнення математики та комп’ютерних наук, які перетворюються у конкретні засоби захисту. Фахівці з прикладної криптографії розробляють, аналізують, впроваджують та інтегрують системи математичного захисту інформації на усіх рівнях, від драйверів смарт-карток до великих розподілених систем. Успішно розв’язувати такі задачі може лише спеціаліст, що поєднує теоретичні знання математики та інформатики із практичним досвідом у моделюванні та програмуванні – і саме таких спеціалістів готують у нас.
Ви одержите: 1) глибокі знання у математиці, комп’ютерних науках, інформаційних технологіях, програмуванні; 2) знання принципів роботи систем криптографічного захисту інформації, автентифікації, цифрового підпису, криптографічних протоколів тощо; 3) вміння розробляти математичні моделі інформаційних процесів, розв’язувати практичні задачі зі створення надійних систем захисту інформації, впроваджувати криптографічні засоби у банківській, комерційній та інших галузях.
Хочете знати, чому недолугий алгоритм працює 100500 років, а долугий – 5 наносекунд? Хочете програмувати під квантовий комп’ютер? Хочете перевірити трампкойн на стійкість? Тоді вам до нас :)
Математичні методи моделювання, розпізнавання образів та комп'ютерного зору
Освітня програма акцентує увагу на сучасних і дуже важливих науково-практичних галузях:а) математичному та комп’ютерному моделюванні процесів у точних та природничих науках, зокрема, у задачах аналізу різнорідних даних;б) задачах розпізнавання образів та комп’ютерного зору, які наразі виникають майже усюди;в) застосуванню математичних моделей та методів у задачах кібернетичної безпеки.Кожен із цих напрямків є наукоємним та вимагає фундаментальної математичної підготовки, тому випускники одержують глибокі знання з математики та програмування, навички моделювання фізичних процесів, обробки статистичних даних, методів штучного інтелекту та прийняття рішень, вміння використовувати набуті навички для розв’язання суто прикладних задач. Бакалаврська програма створює базис, на якому вже ґрунтуються відповідні програми магістерської підготовки.
Серед державних університетів України освітня програма за напрямом Data Science (наука про дані) вперше була запроваджена ще в 2016 р. саме на кафедрі прикладної математики, яка є провідною в Україні за цим напрямом. Метою програми є підготовка фахівця, здатного вирішувати складні задачі і проблеми в галузі науки про дані та здійснювати інноваційну професійну діяльність для комплексного виконання проектно-технологічних робіт з машинного навчання, інтелектуального аналізу даних та математичного моделювання об’єктів, процесів і явищ різного характеру, у тому числі тих, що пов’язані з обробкою великих обсягів даних (Big Data). Дослідження ринку вакансій Data Science в Україні показує, що навіть з 2020 р. по 2021 р. їх кількість зросла на 46,8%. За даними опитування 60 компаній із списку Fortune 1000, 97,2% із них планували у 2022 р. збільшити свої інвестиції у галузь, пов’язану з Big Data, Data Science та штучним інтелектом. Тому як в Україні, так і у світі суттєво зростає попит на фахівців, що готуються за ОПП "Наука про дані та математичне моделювання". Оскільки тривалість навчання за цією програмою на 5 місяців коротше, ніж на відповідній ОНП, то це дозволяє студентам, орієнтованим, насамперед, на практичне застосування отриманих компетентностей, швидше стати до роботи за фахом.
Серед державних університетів України освітня програма за напрямом Data Science (наука про дані) вперше була запроваджена ще в 2016 р. саме на кафедрі прикладної математики, яка є провідною в Україні за цим напрямом. Метою програми є підготовка фахівця, здатного вирішувати складні задачі і проблеми в галузі науки про дані та здійснювати інноваційну професійну діяльність для комплексного виконання наукових та проектно-технологічних робіт з машинного навчання, інтелектуального аналізу даних та математичного моделювання об’єктів, процесів і явищ різного характеру, у тому числі тих, що пов’язані з обробкою великих обсягів даних (Big Data), здійснювати дослідно- конструкторську та наукову діяльність за фахом. Дослідження ринку вакансій Data Science в Україні показує, що навіть з 2020 р. по 2021 р. їх кількість зросла на 46,8%. За даними опитування 60 компаній із списку Fortune 1000, 97,2% із них планували у 2022 р. збільшити свої інвестиції у галузь, пов’язану з Big Data, Data Science та штучним інтелектом. Тому як в Україні, так і у світі суттєво зростає попит на фахівців, що готуються за ОНП "Наука про дані та математичне моделювання". Оскільки тривалість навчання за цією програмою на 5 місяців довше, ніж на відповідній ОПП, то ця програма рекомендована тим студентам, хто більше орієнтований на науково-дослідницьку діяльність та/або хоче отримати більш ґрунтовні знання за фахом.
(ОНП) Математичні методи криптографічного захисту інформації
Якщо ви думали, що в бакалавраті дізнались про криптографію усе – ви будете приємно розчаровані: все тільки починається! :) Магістерська програма ще більше занурює у так звану «Криптографію 2.0»: широке використання криптографічних методів в сучасній індустрії. Вас чекають доведення без розголошень, обфускація обчислень, захист персональних даних, протоколи роботи розподілених систем, гомоморфне шифрування, смарт-контракти і, звісно, квантові обчислення.
Ми готуємо професіоналів у галузі математики, статистики, інформаційних технологій, інформаційної безпеки та криптології, здатних формулювати, аналізувати та розв’язувати складні спеціалізовані задачі. Великий акцент робиться саме на задачі аналізу криптографічної стійкості систем, від теоретичних оцінок до практичних атак і захисту від них. Наші випускники працюють розробниками складних програмних продуктів (наприклад, у GlobalLogic, EPAM, Luxoft, Samsung R&D Ukraine, ABBYY, Wolfram), а також знаходять себе у інших галузях, від аналізу даних до гейм-дизайну. Також для магістрів НН ФТІ є програма дуальної освіти із Samsung R&D Ukraine, яка дозволяє суміщати навчання та роботу за спеціальністю.
(ОНП) Математичні методи моделювання, розпізнавання образів та комп'ютерного зору
За цією освітньою програмою здійснюється підготовка професіоналів-науковців, здатних розв’язувати математичні задачі широкого спектру в галузі сучасних застосувань комп’ютерних технологій, здійснювати науково-дослідну та педагогічну діяльність за фахом. Випускники можуть використовувати і впроваджувати математичні методи та новітні технології̈ в ґалузі підтримки прийняття рішень, розпізнавання образів та комп`ютерного зору, здійснювати науково-дослідну та педагогічну діяльність за фахом. Також для магістрів НН ФТІ є програма дуальної освіти із Samsung R&D Ukraine, яка дозволяє суміщати навчання та роботу за спеціальністю.
Мета освітньої програми полягає у підготовці науковців-професіоналів у галузі прикладної математики, зокрема у напрямах математичного моделювання, аналізу даних та математичних методів захисту інформації, здатних формулювати, аналізувати та розв’язувати складні наукові проблеми та задачі; здійснювати і забезпечувати міжкультурну фахову взаємодію представників науково-технічної спільноти, спрямовану на інтеграцію університетської освіти в європейський освітньо-науковий простір шляхом інтернаціоналізації освітнього процесу в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства та формування високої адаптивності здобувачів вищої освіти в умовах трансформації ринку праці через взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами.