Цікавишся інформаційними технологіями та програмуванням? Хочеш дізнатись, як розвиваються новітні технології та створювати власні? Мрієш розібратись, як саме прогнозується розвиток науки та техніки? Комп’ютерні науки – це спеціальність саме для тебе. Основа спеціальності – абстрактні ідеї, які базуються на використанні фундаментальних математичних знань. Ти навчишся проводити дослідження, розробку й впровадження новітніх обчислювальних алгоритмів і процедур з метою вирішення практичних задач міждисциплінарного характеру науки, техніки, бізнесу, комунікацій, охорони здоров'я тощо, розробляти алгоритмічне, програмне забезпечення та програмно-апаратні системи. Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри – системне мислення і ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Наші випускники працюють аналітиками комп`ютерних систем, програмістами, керівниками проєктів, адміністраторами інформаційних систем і мереж, адміністраторами баз даних, проєктують і реалізовують складні інформаційні системи і технології.
Освітня програма «Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислювання» орієнтована на захоплюючу і дуже популярну сьогодні область ІТ – створення і надання різноманітних цифрових послуг (сервісів) через комп’ютерні мережі. Підхід дозволяє об’єднувати розподілені в мережі обчислювальні потужності для створення надійних високоефективних систем, доступних в будь-який час та в будь-якому місці. Сучасні інтелектуальні алгоритми, що в них реалізуються, дозволяють обробляти величезні обсяги даних, автоматично приймати рішення, вирішувати найскладніші завдання управління, науки, бізнесу, суспільства. ОП ґрунтується на сучасних методах програмування, принципах розподілених та паралельних обчислень, застосуванні методів ШІ, машинного навчання, інтелектуального аналізу даних, комп’ютерного моделювання та інтернет-технологій. Випускники ОП володіють системним мисленням, мають широкий кругозір в ІТ області і працюють у провідних вітчизняних та іноземних ІТ компаніях, що займаються розробкою перспективних комп’ютерних систем і технологій, а також у бізнес-компаніях, які потребують впровадження та супроводу власних інформаційних систем для надання послуг своїм клієнтам.
Комп’ютерні науки лежать в основі всіх галузей людської діяльності, оскільки комп’ютерні технології є основою майже всіх сучасних економічних, політичних, дослідницьких та виробничих процесів. Так, втілення стратегії ЄС, спрямованої на цифровізацію енергетичного сектора, потребує зусиль спеціалістів в галузі комп’ютерних наук. Тому перевагою освітньої програми є поєднання бази комп’ютерних наук та комп’ютерних технологій в енергетиці.
Комп’ютерні науки — це розуміння комп’ютерних систем і мереж на глибокому рівні, володіння сучасними технологіями та програмними засобами їх реалізації. Комп’ютерні технології стрімко розвиваються, але в їх основі лежать певні фундаментальні принципи. Програма спрямована на розуміння цих принципів та їх застосування на практиці. Водночас Ви отримаєте практичний досвід і знання передових технологій зі штучного інтелекту та комп’ютерної графіки. Ці технології відкривають нові можливості — від створення інтелектуальних систем до розробки візуально приголомшливої графіки.
В розробці освітньої програми приймали участь фахівці із ІТ-компанії з українським корінням SoftServe, щоб майбутні випускники змогли отримати сучасну технічну підготовку та досвід роботи ще під час студентських років. З третього року навчання студентів інтегруватимуть в реалії роботи в ІТ – вони працюватимуть в SoftServe над справжніми проєктами.
Попит на фахівців з інформатики продовжуватиме зростати. Навчання за освітньою програмою надасть Вам цінні технічні навички, які потрібні багатьом роботодавцям в різних галузям, водночас Ви будете мати перевагу в галузі енергетики. У Вас з’являться варіанти кар’єри у провідних технологічних компаніях.
В межах освітньої програми «Комп’ютерні технології в біології та медицині» студенти здобувають необхідні навички для розробки та впровадження новітніх інформаційних технологій. Здобуті знання дозволять на високому рівні розв'язувати практичні задачі в різних сферах науки та техніки, а особливо в медичній сфері. Наші випускники кваліфіковані в проектуванні, розробці та практичному застосуванні медичних інформаційних систем та систем діагностики та моніторингу стану організму. Крім того, вони отримують ґрунтовні знання з методів штучного інтелекту та моделювання.
Стань творцем майбутнього разом з освітньою програмою «Системи і методи штучного інтелекту»!
Хочеш стати професіоналом у сфері, яка змінює світ? Освітньо-професійна програма «Системи і методи штучного інтелекту» забезпечує ґрунтовну підготовку в галузі штучного інтелекту, машинного навчання та обчислювального інтелекту. Вона орієнтована на формування компетентностей, необхідних для розробки інноваційних рішень у сфері аналізу даних, комп’ютерного зору, обробки природної мови, прогнозування складних процесів та створення адаптивних систем, що самонавчаються.
Програма охоплює вивчення передових методів нейромережевого моделювання, алгоритмів глибокого навчання, розробки агентних систем проактивного штучного інтелекту для ухвалення оптимальних рішень в умовах невизначеності та інтеграції генеративного ШІ у практичні застосування. Студенти отримують знання про сучасні технології розпізнавання образів, аналізу текстових даних, побудови інтелектуальних діалогових систем та оптимізації складних процесів за допомогою штучного інтелекту.
Програма відповідає концепції «Індустрія 5.0» та орієнтована на створення інноваційних рішень для бізнесу, науки, медицини, фінансів та підвищення обороноздатності країни.
Випускники зможуть розробляти та впроваджувати ШІ-системи для автоматизації, аналізу та прогнозування в різних галузях, запускати стартапи або працювати в провідних IT-компаніях. Якщо ти хочеш бути частиною науково-технічного прогресу, створювати інтелектуальні технології майбутнього та працювати з найсучаснішими ШІ-інструментами – ця програма саме для тебе!
Долучайся – змінюй світ за допомогою штучного інтелекту!
Освітня програма «Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислювання» спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців в області створення, впровадження та застосування розподілених комп’ютерних систем, орієнтованих на надання кінцевим користувачам цифрових послуг (сервісів) різного призначення. ОП ґрунтується на новітніх концепціях і моделях сучасної теорії і практики побудови математичного, програмного та апаратного забезпечення інтелектуальних інформаційних систем та обчислювальних середовищ, що охоплюють сервіс-орієнтовані, паралельні та мультиагентні архітектури, інтелектуальні методи обробки великих за обсягом даних, методи штучного інтелекту та машинного навчання, методи обробки природних мов та застосування великих мовних моделей, технології Інтернету речей, хмарних, туманних та грід- обчислень, технології побудови розподілених баз даних, баз знань та гібридних інтелектуальних системи. Областями працевлаштування випускників є вітчизняні та іноземні ІТ компанії і наукові центри, що займаються розробкою перспективних комп’ютерних систем і технологій, державні організації, підприємства та приватні компанії, які потребують впровадження та супроводу сучасних інформаційних систем для задоволення потреб власного бізнесу та обслуговування клієнтської бази.
Вивчення новітніх цифрових технологій, актуальних в енергетичній сфері та формування професійних компетентностей в галузі проектування, розробки, комплексування і супроводу програмних систем з розподіленими базами даних, високопродуктивних розподілених обчислень, візуалізації графічної та геометричної інформації, віртуальної реальності, постреляційних баз даних. Викладання новітніх дисциплін, спрямованих на цифрову трансформацію енергетичної галузі. Для глибшого засвоєння професійно-орієнтованих дисциплін передбачено практичні заняття в навчально-наукових лабораторіях кафедри. Реалізація програми передбачає залучення до аудиторних занять професіоналів-практиків, експертів галузі. Передбачається викладання окремих дисциплін англійською мовою, участь в програмах академічної мобільності.
(ОПП) Комп'ютерні технології в біології та медицині
В межах освітньої програми «Комп’ютерні технології в біології та медицині» студенти здобувають необхідні навички для розробки та впровадження новітніх інформаційних технологій. Здобуті знання дозволять на високому рівні розв'язувати практичні задачі в різних сферах науки та техніки, а особливо в медичній сфері. Наші випускники кваліфіковані в проектуванні, розробці та практичному застосуванні медичних інформаційних систем та систем діагностики та моніторингу стану організму. Крім того, вони отримують ґрунтовні знання з методів штучного інтелекту та моделювання.
Освітня програма «Системи і методи штучного інтелекту» – це підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних розробляти та впроваджувати інноваційні ШІ-рішення для науки, бізнесу, медицини, фінансів та інших галузей. Програма охоплює широкий спектр сучасних методів глибокого навчання, обчислювального інтелекту, аналізу великих даних, розробки автономних та адаптивних систем. Студенти опановують передові технології комп’ютерного зору, обробки природних мов, інтелектуального аналізу даних та прогнозування складних процесів. Приділено увагу генеративним моделям та їх застосуванню для автоматизації творчих процесів, створенню адаптивних систем керування, а також використанню нечіткої логіки та еволюційних алгоритмів у розробці ШІ-рішень. Випускники програми вмітимуть не лише будувати й оптимізувати нейронні мережі, але й інтегрувати методи штучного інтелекту в критично важливі сфери, такі як розпізнавання образів, автоматизована діагностика, фінансовий аналіз тощо. Програма готує спеціалістів, затребуваних у провідних технологічних компаніях, наукових установах, фінансових корпораціях, а також дає необхідні компетентності для створення власних інноваційних ШІ-стартапів.
Приєднуйся до майбутнього – стань експертом зі штучного інтелекту!
Вивчення сучасних моделей, методів, алгоритмів, технологій, процесів та способів отримання, представлення, обробки, аналізу, передачі, зберігання даних в інформаційних та комп’ютерних системах. Магістри опановують методи та алгоритми розв’язання теоретичних і прикладних задач комп’ютерних наук; математичне і комп’ютерне моделювання, сучасні технології програмування; методи збору, аналізу та консолідації розподіленої інформації; технології та методи проєктування, розроблення та забезпечення якості складових інформаційних технологій, методи комп’ютерної графіки та технології візуалізації даних; технології інженерії знань, CASE – технології моделювання та проєктування ІТ. Для проведення занять з магістрами залучаються до викладання навчальних дисциплін фахівці з IT-компаній та експерти галузі.
Об'єкти вивчення та/або діяльності: процеси збору, представлення, обробки, зберігання, передачі та доступу до інформації в комп’ютерних системах. Цілі навчання: набуття здатності розв’язувати комплексні науково-прикладні задачі та/або проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері комп’ютерних наук, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань професійної практики. Теоретичний зміст предметної області: сучасні моделі, методи, алгоритми, технології, процеси та способи отримання, представлення, обробки, аналізу, передачі, зберігання даних в інформаційних та комп’ютерних системах.
Методи, методики, технології: методи та алгоритми розв’язання теоретичних і прикладних задач комп’ютерних наук; математичне і комп’ютерне моделювання, сучасні технології програмування; методи збору, аналізу та консолідації розподіленої інформації; технології та методи проєктування, розроблення та забезпечення якості складових інформаційних технологій, методи комп’ютерної графіки та технології візуалізації даних.