Без ґрунтовної інженерної освіти бути фахівцем у будь-якій сучасній галузі абсолютно неможливо. Одержавши освіту за спеціальністю «прикладна механіка» ти зможеш працювати у будь-якій сфері й керувати надскладними виробничими процесами. Фундаментальні знання в галузі прикладної механіки, інформаційних систем та технологій машинобудування й зварювання на базі сучасних цифрових технологій та комп’ютерної техніки – це спеціальність «Прикладна механіка». Випускники працюють на підприємствах авіабудівної, машинобудівної, пакувальної, зварювальної галузей інженерами-програмістами, конструкторами, консультантами з інженерних питань, науковими співробітниками на фірмах «ПРОГРЕСТЕХ-Україна», «BOEING», ДП Антонов, ВАТ «Гідросила», Банкнотно-монетний двір Національного банку України, ДХК «Арсенал», «Трактородеталь», «Арсенал», АО «Мотор Січ», ДП ЗМКБ «Прогрес», інженерами з продажу гідравлічного і пневматичного устаткування в компаніях Camozzi, Festo, Bosch-Rexroth та ін., вивчають ключові аспекти програмування та web-дизайну, впроваджують автоматизовані та комп’ютеризовані виробничі комплекси на базі сучасних цифрових технологій і комп’ютерної техніки.
Основною задачею освітньої програми є підготовка фахівців, які здатні створювати інтелектуальні механічні системи та пристрої для автоматизації найрізноманітніших процесів у виробництві, медицині, робототехніці, побуті, транспорті, металургії, авіабудуванні, сільському господарстві та інших. Для цього необхідні ґрунтовні знання з механіки, інформатики, електроніки і штучного інтелекту. Освітня програма передбачає вивчення сучасних інструментальних засобів – CATIA, NX, ANSYS, SolidWorks, КОМПАС, CodeSys, MathLab, FST, FluidSim, які є перепусткою до працевлаштування на підприємства, залучені до розробки новітньої техніки та створення, дослідження та моделювання найскладніших автоматизованих механічних систем. Підготовка ведеться за такими напрямами:• мехатронні і робототехнічні системи в машинобудуванні;• гідропневмоавтоматика та гідравлічні і пневматичні машини;• автоматизовані логістичні системи.Наші випускники працюють на відомих підприємствах України, представництвах провідних фірм в Україні та за кордоном: ДП «Антонов», ДП «ФЕСТО», «Boeing Україна», «Rexroth Bosch Group», «Сігма Інжиніринг», «Прогрестех-Україна», «Гідросила Груп», Бєлостоцька політехніка, Інститут Гідромеханіки НАНУ та інших.
За освітньою програмою «Динаміка і міцність машин» здобувають освіту майбутні інженери з міцності, які опікуються проблемами запобігання руйнуванню і підвищення надійності та довговічності технічних об’єктів космічної, авіаційної, енергетичної, машинобудівної, будівельної та інших галузей. Підготовка фахівця з міцності передбачає вивчення закономірностей механічної поведінки матеріалів та конструкцій під дією механічних та теплових навантажень, набуття знань та вмінь з конструювання механізмів та машин, опанування 3D моделювання та комп’ютерного моделювання фізичних процесів за допомогою спеціалізованих CAD/CAE програмних продуктів (ANSYS, PATRAN, FEMAP та інші). Випускники працюють на відомих підприємствах: ДП «АНТОНОВ», Boeing Україна, Прогрестех-Україна, НАЕК «Енергоатом», HUAWEI Україна, ДКХ «Артем», ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», ЗАТ «Отіс» та ін.
Програма підготовки інженерних фахівців освітньої програми «Конструювання та дизайн машин» передбачає опанування способів та сучасних методик реалізації творчого задуму в реальний механізм, машину або продукцію. Створення механізму, вузла або машини полягає в послідовних процесах розрахунків, комп’ютерного моделювання та виготовлення майбутнього об’єкта з урахуванням вимог ергономіки та дизайну. Студенти вивчають сучасне програмне забезпечення: ●CAD-системи 3D і 2D-моделювання – Autodesk Inventor та Autocad ●CAМ-системи автоматизованого виробництва Fusion360, PowerMILL, FeatureCAM ●CAE-системи інженерного аналізу Випускники працюють інженерами-конструкторами на відомих підприємствах: AMC Bridge, ТОВ «Альфа-Центр», ТОВ «ФАРММАШ», ТОВ «Віаком», Kostal Ukraine, Прогрестех-Україна
Освітня програма Технологія виробництва літальних апаратів – це підготовка фахівців для наукомістної галузі технології виробництва літальних апаратів, яка містить новий комплекс знань для всіх етапів життєвого циклу літальних апаратів: проєктування конструкцій, підготовка виробництва та впровадження новітніх технологій виготовлення літальних апаратів з використанням сучасних інструментів комп’ютерного проєктування CAD/CAM/CAE – системах (Unigrafix, CATIA, SolidWorks, Abaqus та інші) з врахуванням властивостей сучасних конструкційних та функціональних матеріалів. Під час навчання майбутні фахівці проходять практику та розподілення на підприємства – лідерів авіабудування ДП «Антонов», «Прогрестех-Україна», ЗМКБ «Прогрес», АО «Мотор Січ». Всебічні знання дають можливість ефективно працювати на підприємствах малого та середнього бізнесу.
· вивчення сучасних методів проектування технологічних процесів машинобудівного виробництва (автомобілебудування, енергетичного, металургійного, сільськогосподарського машинобудування);
· програмування та обслуговування верстатів з числовим програмним керуванням, робототехнічних комплексів, у тому числі вивчення сучасних пакетів автоматизованого проектування: AutoCAD, CAD/CAM систем: T-FLEX, Компас, Siemens NX, Delcam, Mastercam та сучасних мов програмування;
· вивчення сучасних технологічних процесів виготовлення деталей і складання вузлів, що застосовуються в авіабудуванні, які орієнтовані на застосування верстатів з числовим програмним керуванням, використання комп’ютерного проектування та конструювання в системах автоматизованого проектування CAD/CAM CATIA/DELMIA (Dassault Systemes);
· спеціальні методи обробки титанових, алюмінієвих сплавів, композитних матеріалів та спеціальні методи складання; мови програмування.
Випускники працюють:
· інженерами-технологами;
· інженерами-дослідниками на підприємствах авіабудування;
· інженерами-програмістами з управління сучасним обладнанням;
· інженерами-дослідниками на машинобудівних підприємствах, у науково-дослідних та проектних організаціях.
Упаковка є обличчям будь якого товару. Покращення естетичних і споживчих властивостей пакувальних виробів є актуальною задачею сьогодення. Спеціальність передбачає сучасні методи навчання і працевлаштування на провідних підприємствах. Велика увага приділяється як теоретичним основам спеціальності, так і практичним заняттям, на яких студенти створюють власний дизайн упаковки, реалізовують її 3D моделі, а потім проєктують обладнання для розміщення певної продукції у цю упаковку.
Студенти кафедри вивчають основи обчислювальної математики, програмування, моделювання й оптимізації технологічних процесів, методи пошуку технічних рішень і експериментальних досліджень, а також розробку та експлуатацію автоматизованих систем та технології комп'ютерного проєктування.
Лабораторії кафедри обладнані сучасним технологічним і дослідним обладнанням, що використовується на провідних підприємствах. Цікаві заняття зі студентами проводяться у мультимедійних і комп'ютерних класах. Класи оснащені найсучаснішим обладнанням, новітніми комп'ютерами та програмним забезпеченням, в тому числі власної розробки.
Наразі основою нашої наукової роботи є математичне та комп'ютерне моделювання процесів переробки пластмас, 3D-друку, виготовлення будівельних матеріалів, конструювання та модернізація хімічного, високотемпературного та енергоємного обладнання графітного, алюмінієвого та інших виробництв.
Кафедра підтримує зв'язки з закладами Польщі, США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Японії, Китаю та інших країн світу і здійснює обмін науковою інформацією, фахівцями та студентами. Спеціалісти та студенти факультету виконують наукові замовлення провідних підприємств світу з розробки систем автоматизованого проєктування, виробництва новітніх матеріалів і сучасного обладнання.
Інжиніринг зварювання, лазерних та споріднених технологій
Навчання за освітньою програмою дає можли-вість випускникам працювати у провідних підприємст-вах реального сектору економіки, розробляти процеси отримання нероз’ємних з’єднань металів, пластмас, композитів, вміло застосовувати лазерну, плазмову, електро-ерозійну та гідро-абразивну обробки, займати посади керівника та технолога зварювального вироб-ництва високотехнологічних підприємств з обробки матеріалів, спеціаліста із нанесення функціональних покриттів, конструктора інтелектуального обладнання, фахівця з впровадження адитивних технологій. Проек-тувати високоефективні процеси та відповідне облад-нання для розмірної обробки, виготовлення виробів складної просторової конфігурації. Отримати підго-товку за кваліфікаційними рівнями: міжнародний ін-женер, технолог та інспектор зі зварювання.
(ОПП) Автоматизовані та роботизовані механічні системи
Освітня програми забезпечує підготовку дослідників інтелектуальних технічних систем різноманітного призначення. Спільним для них є комбінування механіки, електротехніки, гідравліки, пневматики, електроніки, інформатики при створенні смарт-систем. Використання логіки природніх процесів у алгоритмах керування є інноваційним шляхом вирішення найскладніших задач. Моделювання та дослідження дозволяє спроектувати новітню техніку, випробувати та оцінити її ефективність. Передбачається використання новітнього програмного забезпечення – CATIA, NX, ANSYS, SolidWorks, CodeSys, MathLab, FST, FluidSim, що дозволяє розробляти найскладніші інтелектуальні системи. Напрями підготовки:
Освітня-професійна програма «Динаміка і міцність машин» передбачає поглиблене вивчення сучасних технологій комп’ютерного моделювання (CATIA, ABAQUS, ANSYS, PATRAN), експериментальних та аналітичних методик дослідження задач міцності. Освітня програма акредитована за міжнародною системою «EUR-ACE European Accredited Engineer label», що підтверджує її відповідність європейським стандартам інженерної освіти. Реалізована можливість здобуття освіти за дуальної формою у співпраці з Прогрестех-Україна. Випускники працюють на позиціях виконавців та керівників інженерних та науково-дослідних проєктів, пов’язаних з конструкційною міцністю, довговічністю та надійністю технічних об'єктів в промисловості (ДП «АНТОНОВ», Boeing Україна, Прогрестех-Україна, HUAWEI Україна, НАЕК «Енергоатом» та ін.), будують наукову та викладацьку кар’єру у провідних освітніх і дослідницьких установах України та за кордоном.
Освітня програма спрямована на підготовку професіоналів у галузі машинобудування, здатних впроваджувати інновації та адаптуватися до ринкових умов. Студенти вивчають автоматизоване проектування, математичне і комп’ютерне моделювання, інженерний аналіз та вимоги високотехнологічного виробництва. Математична та професійна підготовка дозволяють працювати з передовими технологіями та приймати виважені конструкторські, та технологічні рішення. Велика увага приділяється розвитку практичних навичок, що дозволяє приступити до роботи практично без додаткового навчання. Програмою передбачено проведення лекційних та лабораторних робіт в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля з залученням провідних фахівців. Переддипломна практика здійснюється на провідних підприємствах.
Освітня програма Технологія виробництва літальних апаратів – це підготовка фахівців, які в подальшому мають змогу працювати в багатьох галузях промисловості. Освітня програма забезпечена сучасним обладнанням: комп’ютерним; для 3D-сканування та друку деталей; потужним виробничим наприклад - металорізальні верстати, преси, промислові пічі, вимірювальне обладнання, що дозволяє проектувати вироби та деталі, розробляти технологічний ланцюг їх отримання та виготовляти кінцевий виріб, із забезпеченням необхідних властивостей матеріалу виробу (алюмінієві, магнієві, титанові сплавів, композиційні матеріалів, високолеговані сталі). Навчання здійснюється із використанням сучасних програм CAD/CAM/CAE – систем (SolidWorks, DEFORM, QForm, Abaqus). Майбутні фахівці отримують практичні знання на підприємства – «ПРОГРЕСТЕХ-Україна» (замовник Boeing), АНТК ім. Антонова, KOSTAL Ukraine (замовник Volkswagen, Audi, Skoda), ЗМКБ «Прогрес» та інші.
Мета освітньої програми, це підготовка професіонала, здатного розв’язувати складні задачі і проблеми у галузі прикладної механіки та машинобудування і здійснювати інноваційну професійну діяльність в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства та формування високої адаптивності здобувачів вищої освіти в умовах трансформації ринку праці через взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами. Основний фокус освітньої програми полягає у спеціальній освіті в галузі прикладної механіки, технології машинобудування, управління верстатами з ЧПК, технології виготовлення деталей і складання вузлів машин, застосування адитивних технологій та їх використання в парадигмі Industry 4.0 у всіх сферах виробничої діяльності. Випускники освітньої програми можуть працювати на посадах професіоналів з механіки та в інших галузях інженерної справи.
(ОПП) Інжиніринг паковань та пакувального обладнання
В сучасному світі досить важко знайти товар або продукт без упаковки. Попит на спеціалістів у сфері машин і технологій пакування величезний. Велика увага у навчанні приділяється заняттям, на яких студенти створюють власний дизайн упаковки, реалізовують її 3D моделі, а потім проектують обладнання, що вкладе у цю упаковку майбутній продукт. Лабораторії кафедри обладнані сучасним пакувальним обладнанням, що використовується на провідних підприємствах. Під час навчання студенти набувають знань у напрямках дизайну упаковки, комп'ютерного проектування та моделювання, механотроніки, експлуатації, розробки об'єктно-орієнтованих систем, менеджменту та маркетингу пакувального обладнання. Кращі студенти отримують стипендію імені Л. Ейлера і направляються на стажування до Німеччини.
(ОПП) Інжиніринг зварювання, лазерних та споріднених технологій
Освітня програма орієнтована на потреби виро-бництва в інженерному супроводженні процесів лазер-ної розмірної та поверхневої обробки, отримання не-роз’ємних з’єднань та функціональних поверхонь і надає сучасні компетенції, необхідні для створення на-укових засад розвитку зварювання, лазерних та спорі-днених технологій. Широка застосовність цих техно-логій в усіх галузях сучасного виробництва визначає конкурентоспроможність випускників на ринку праці. Практична орієнтованість підготовки забезпечена су-часною лабораторною базою для опанування способів автоматизованого та роботизованого зварювання, ви-сокопродуктивної лазерної розмірної та поверхневої обробки. Студенти мають можливість брати участь у програмах подвійного диплому з закордонними уні-верситетами Європи та Південної Америки і отриман-ня кваліфікації Міжнародного інженера зі зварювання.
Освітня програма спрямована на підготовку спеціалістів у галузі прикладної механіки та машинобудування, здатних вести інноваційну діяльність. Здобувачі вивчають аналіз, проектування і оптимізацію виробничих конструкцій та технологій. Студенти досліджують механічні процеси машин, моделюють та прогнозують їх характеристики. Підготовка включає інноваційну складову вирішення задач і проблем машинобудування для забезпечення оптимальних функціональних та техніко-економічних показників продукції. Здобувачі вивчають методики конструювання, моделювання та експериментального дослідження механічних систем з використанням сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій. Практичні вміння та навички здобуваються на лекціях, комп’ютерних практикумах, лабораторних робах та при виконані курсових проектів.