Світова хімічна промисловість потребує спеціалістів із сучасним рівнем знань, які забезпечать подальший стрімкий розвиток багатьох її галузей. Інженери-хіміки – фахівці в області хімічної технології, які мають всебічну високоякісну підготовку з дисциплін загальноосвітнього, гуманітарно-економічного, природничо-наукового циклів і дисциплін професійно-орієнтовного спрямування, а отже можуть працювати над розробкою та впровадженням нових або модернізацією наявних технологічних потоків, здатні вивчати наукові проблеми різних виробництв, проводити науково-дослідні роботи направлені на удосконалення технологічних процесів та поліпшення якості кінцевої продукції. Наші випускники – фахівці з високими теоретичними знаннями та практичними навиками. Це спеціалісти, які сьогодні займають керівні посади на багатьох вітчизняних підприємствах, працюють в науково-дослідних інститутах, мають вагомі наукові здобутки.
Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології
Відбувається підготовка фахівців, здатних до вирішення складних задач захисту навколишнього середовища, які, крім загальних підходів охорони довкілля, відмінно орієнтуються в організації систем охорони навколишнього середовища безпосередньо на підприємствах, включаючи їх реорганізацію та модернізацію, та реально можуть створити умови екологічної безпеки виробництв. Окремим напрямком підготовки студентів в рамках освітньої програми «Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології» є технології переробки рослинної сировини та деревин. Відбувається підготовка спеціалістів для целюлозно-паперової промисловості з 1898 року та є єдиною в Україні, котра здійснює підготовку спеціалістів в галузі комплексного використання деревини, виробництва та перероблення целюлози, деревної маси, паперу та картону. Студенти, крім загальноосвітніх та інженерних дисциплін, вивчають хімію та технологію виробництва і переробки найбільш розповсюджених і доступних природних полімерів, котрі постійно відновлюються в природі у значних масштабах і привертають до себе увагу дослідників та технологів.
Електрохімічні технології неорганічних і органічних матеріалів
Сьогодні неможливо уявити, як обійтись без комп’ютера, різних гаджетів, електронних пристроїв в побуті та на робочому місці, без засобів транспорту, вже не кажучи про хімічні джерела струму та сонячну енергію – і це все завдяки електрохімії. Електрохімічні технології неорганічних і органічних матеріалів допомагають пізнати, зрозуміти, опанувати навколишнє середовище. Інженери-хіміки – фахівці в області хімічної технології, мають всебічну високоякісну підготовку з дисциплін загальноосвітнього, гуманітарно-економічного, природничо-наукового циклів і дисциплін професійно-орієнтовного спрямування, можуть працювати над розробкою та впровадженням нових або модернізацією технологічних потоків, здатні вивчати наукові проблеми різних виробництв, проводити науково-дослідні роботи, направлені на удосконалення технологічних процесів та поліпшення якості кінцевої продукції. Наші спеціалісти сьогодні обіймають керівні посади на багатьох вітчизняних підприємствах, працюють в науково-дослідних інститутах, мають вагомі наукові здобутки.
Хімічні технології косметичних засобів та харчових добавок
Сучасна харчова промисловість ґрунтується на широкому використанні різноманітних харчових добавок, які регулюють смак продуктів, покращують їх зовнішній вигляд, формують текстуру, подовжують термін зберігання. Харчові добавки – це природні або ж синтетичні речовини, наприклад, ароматизатори, барвники, емульгатори, стабілізатори, згущувачі, консерванти, антиоксиданти тощо. Обов’язковими складниками різних косметичних засобів є біоактивні речовини, які широко використовуються у косметичній промисловості. І ця галузь постійно потребує вправних фахівців.Наші студенти вмітимуть виробляти харчові добавки та косметичні засоби, знатимуть, як застосовувати їх без шкідливих наслідків для людини, володітимуть методами контролю харчових добавок у готовій продукції. Їх чекають на підприємствах харчової, парфумерно-косметичної, хімічної промисловості, у науково-дослідних установах, органах державного управління, що здійснюють контроль за якістю продукції та її сертифікацією.
Хімічні технології неорганічних в'яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів
Композиційні матеріали – це міцні та легкі вуглепластики, конструкційні, будівельні та захисні бетони, функціональні нанопокриття (вогнестійкі, антибактеріальні, водовідштовхувальні), кераміка і скло. Без композиційних матеріалів і наноматеріалів неможливо уявити сучасну та майбутню автомобільну та аерокосмічну галузь, медицину, будівництво, побутову та промислову електроніку. Фахівці в області органічних і неорганічних композиційних матеріалів вміють створювати сучасні неметалеві матеріали конструкційного, промислового і спеціального призначення. Три рівні підготовки, які включають фундаментальні знання в хімії, а також прикладні знання з однієї з трьох спеціалізацій: органічних та неорганічних композитів, кераміки і скла забезпечують можливість успішної кар'єри як у виробничих компаніях, так і науково-дослідних організаціях. Кваліфіковані випускники програми є запорукою повоєнного відновлення вітчизняних виробництв органічних композитів та розвитку будівельної галузі. Чинні програми обміну з європейськими університетами підвищують конкурентоспроможність студентів на міжнародному ринку праці.
Хімічні технології неорганічних речовин та водоочищення
Проблема підготовки високопрофесійних фахівців з вищою освітою у галузі водопідготовки, водоочищення, управління водними ресурсами – актуальна проблема не тільки в Україні, а й в світі. Для практичної реалізації задач водоочищення студенти вивчають, а потім втілюють у практику наукові і технологічні засади синтезу нових класів водоочисних реагентів. Навчальні напрямки забезпечують вивчення інноваційних процесів біотехнології, мембранних методів, ультра- і нанофільтрації, зворотного осмосу, сорбції, іонного обміну, ультрафіолетового знешкодження, одержання чистої питної води в побуті і в польових умовах зони АТО, надчистої води для потреб фармації, медицини, електроніки тощо. Студенти набувають практичного досвіду в науково-дослідній лабораторії адсорбції і іонного обміну, в комерційних і науково-виробничих фірмах з водопідготовки і водоочищення, в профільних установах, інститутах і лабораторіях, на водних підрозділах при підприємствах України. Випускники кафедри мають попит серед працедавців та одержують працевлаштування за фахом як в Україні, так і за кордоном).
Під час вивчення хімічних, інженерних і спеціальних дисциплін студенти виконують великий обсяг лабораторних робіт, набувають стійких навиків проведення хімічного експерименту. «Укроргсинтез» є одним з найбільш потужних дослідницьких центрів Східної Європи, який активно співпрацює з багатьма фармацевтичними компаніями зарубіжжя. Компанія надає можливість проходження практики нашим студентами. ПАТ «Макрохім» вже 20 років є лідером в Україні серед компаній, які забезпечують різноманітною хімічною продукцією підприємства, аналітичні та дослідницькі лабораторії. Компанія є офіційним дистриб’ютором відомих світових виробників промислової хімії. «ALT Europe Group» є лідером з постачання та сервісного обслуговування високотехнологічного аналітичного обладнання для науково-дослідних та сертифікованих спеціалізованих лабораторій.
(ОПП) Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології
Пріоритетним завданням є підготовка висококваліфікованих професіоналів, які здатні розробляти та впроваджувати ресурсозберігаючі, маловідходні або безвідходні технології, розв’язувати комплексні наукові та практичні задачі на підприємствах ІХФ хімічної галузі, паперової, фармацевтичної, харчової, енергетичної та ін. Теоретичні знання та практичний досвід, набуті в лабораторіях університету та підприємств-партнерів, а також у програмах міжнародної академічної мобільності, дозволяють проводити інноваційну науково-дослідну роботу для підвищення ефективності промислових процесів з дотриманням принципів ресурсозбереження. Наші випускники затребувані на ринку праці, не мають конкуренції і працюють на вітчизняних і міжнародних підприємствах на інженерних посадах, науковцями, займають керівні посади.
(ОПП) Хімічні технології неорганічних в'яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів
Основним результатом навчання на програмі є опанування студентами хімічних технологій синтетичних неорганічних та органічних матеріалів: мінеральних в’яжучих речовин, кераміки, різних типів скла а також органічних полімерів та композицій на їх основі. Ці матеріали наразі використовуються в усіх галузях виробництва, зокрема, є основою для інструментів медичної галузі, будівельної, харчової промисловості, електроніки, авіаційної техніки, тощо. Місця для працевлаштування випускників включають виробництва пластиків, тари та упаковки, бетонні заводи, заводи скла, керамічних виробів та хімічного синтезу на посадах технологів, технічних директорів. Випускники мають змогу ведення педагогічної діяльності у ВНЗ; займатися науковою діяльністю у вітчизняних та зарубіжних інститутах та університетах.
(ОПП) Хімічні технології неорганічних, електродних матеріалів та водоочищення
Пріоритетним напрямком для даної освітньої програми є підготовка фахівців, які здатні: вирішувати питання щодо одержання питної води та водопідготовки; розробляти наукові і технологічні основи синтезу нових класів каталізаторів, сорбентів, коагулянтів, процесів екологічного каталізу, електрохімічних процесів та заходів із захисту металів від корозії; здійснювати розробку новітніх технології на основі сучасних матеріалів; проводити екологічний і корозійний моніторинги навколишнього середовища та створювати для цього нові прилади та системи; проєктувати нові види хімічних сенсорів; впроваджувати технології нанесення гальванопокриттів; проводити наукові дослідження в галузі суміжних технологій. Випускники працюють у провідних українських та світових компаніях та систематично проходять у них стажування.
(ОПП) Хімічні технології синтезу та фізико-хімічні властивості органічних матеріалів
Фундаментальна та практична підготовка студентів спрямована на здобуття глибоких наукових знань, теоретичних основ хімії та інженерії із інноваційних технологій синтезу органічних матеріалів та речовин для хімічної, фармацевтичної, косметичної та харчової галузей. Знання та досвід в галузі розробки новітніх технологій синтезу сучасних органічних матеріалів дозволяє фахівцям вирішувати комплексні питання створення, в тому числі із використанням нанотехнологічних прийомів, нових конкурентоздатних субстанцій фармацевтичного призначення, тонкого органічного синтезу, сучасних компонентів для косметики та харчових добавок. Випускники є фахівцями, що затребувані у провідних українських та закордонних компаніях, наукових установах, систематично проходять стажування як в Україні, так і закордоном.
Пріоритетним напрямком для даної освітньої програми є підготовка висококваліфікованих професіоналів, здатних створювати сучасні наукові знання та інновації у технологіях неорганічних та органічних речовин, матеріалів та покриттів, здатних до організації та проведення дослідних, проєктно-технологічних, виробничо-технологічних робіт, а також інженерної реалізації розробок, що пов’язані з використанням неорганічних та органічних речовин, матеріалів та покриттів на засадах концепції сталого розвитку суспільства та забезпечення гідного місця України у світовому товаристві. Випускники працюють у провідних українських та світових компаніях.